banner851

banner614

BASKETBOLDA DİZ ÇÖKTÜK

Türkiye Erkekler Basketbol 1.Ligi'nde ilimizi temsil eden Düzce Belediyespor 5.hafta sonucunda büyük hayal kırıklığı yarattı. Büyük bir yatırımla lige giriş yapan, Kalıcı Konutar Spor Salonu'nda taraftar desteğini de arkasına alan temsilcimiz lige beklenen başlangıcı yapamadı.

banner619
Spor 26.10.2016, 17:24 26.10.2016, 17:27
699
BASKETBOLDA DİZ ÇÖKTÜK

Oynanan 5 maç sonucunda sadece 1 galibiyet alan Düzce Belediyespor 15. sırada kendisine yer bulabildi. Yaklaşık 1.5 milyon TL harcanarak oluşturulan takımın rakiplerine diş geçirememesi Düzceli basketbolseverlerin de eleştirilerini beraberinde getirdi. Amerikalı oyuncular Laron Dendy ve Trevon Hughes için harcanan yüksek transfer bedelleri ve bu oyuncuların ülkelerine seyehatleri için verilen 10 bin dolarlık ücretlerin karşılığının alınamadığı sıkça dile getirilirken takımın bu lüks harcamaları karşılayacak gücü olup olmadığı tartışma konusu oldu. Düzce Belediyespor basketbol ve voleybol takımlarında bu ücretlere oyuncu oynatmaktansa altyapıdan gençlerle mücadele edilmesinin daha doğru olacağı savunuluyor. Amatör branşlarda şampiyonluktan ziyade oyuncu yetiştirmenin önemli olduğu vurgulanırken yerli oyuuncularla küme düşmenin bile başarısızlık olmadığını ifade ettiler. Bazı sporseverler ise basketbolda bu meblağların harcanması yerine futbolda şampiyonluk mücadelesi veren Düzcespor'a destek verilmesinin daha doğru olduğunu savundular. Düzce Belediyespor 6.hafta mücadelesinde cumartesi günü sahasında Eskişehir Basket'i konuk edecek.

Yorumlar (9)
Kalıcı Konutlar Spor Salo 5 yıl önce
Düzceye özgü isimler verilsin... Konuralp Bey, Kardüz, Efteni Düzce spor salonu.... vs.
azımasız olmuş 5 yıl önce
iki maç son sanıyelerde tecrübe eksıklıgınden kaybedildi. takım alıştıkça cok daha güzel sonuçlar alınacaktır.Bu takımlardan biride sampiyonluk beklentisi olan sakarya takımı.. Millet çocuğuyla çoluğuyla geliyor,sıcak ortam. ben iple çekiyorum sahsen macları...hiçbir sosyal aktıvıtenın olmadıgı bir ilde basketbol kesinlikle olması ve desteklenmesi gerekir
Birisi 5 yıl önce
Basketbol takımı "davet ile lige alınıyor" söylemini herkes yanlış yorumluyor arkadaşlar. 2013-2014 sezonunda TB3L'ye bu takım davetle değil, bileğinin hakkıyla çıkmıştır. Daha sonra bu ligin adının TBF tarafından TB2L olarak değiştirilmesi bu kulübün sorunu değil. Ligin adı değişmiştir. Bu sezon öncesi ise bazı kulüplerin kapatılması veya TBL'ye alınmaması sebebiyle oluşan boşlukta TBF ile yapılan müzakereler ve kulisler sayesinde hak sahibi olan kulüpler arasından TBF tarafından Düzce Belediyespor tercih edilmiştir. Olay budur. Bu da bence Düzcelilerin bir başarısıdır.
sporsever 5 yıl önce
Şunu iyi anlayalım ve hatırlayalım, basketbol takımının bölgeselden bugüne kadar gelen süreçte sportif başarısı yoktur. Tanınan tüm imkanlara rağmen. Davetiye bu işler olmadığı ortadadır. TBF'nu sizi seçmiş olsa dahi yönetim oturup benim etim ne budum nedir , bu işin altından kalkabilirmiyim diye bir hesap yapmaz mı.
Yani şimdi süper lige davet etseler ona da mı atlayacağız. Bir şeyi sindire sindire yapmak, tecrübe kazanmak, kazıya kazıya alın teri ile yapmak mı makbul yoksa davet ile üst liglere terfi etmek mi. Gözüken o ki sportif başarı ile bir yere gelmediğinizde sırf 1. ligde takımımız var diyebilmek adına bu davetlere icap ettiğinizde tablo bu günkü duruma dönüşür.
cihan 5 yıl önce
bu takımın 5. haftada 15. srada olmasının başlıca sebebi yanlış transferler. iki yabancı oyuncu datbl 1. lige yakışır oyuncular ama yerli transferler malesef 2.lig mantığıyla oynuyorlar. geçen sene ki kadrodan Seray'ın performansını ve Barış'ın savunmasını mevcut kadroda ki oyuncularda eksiliğini görüyorum..
cemo 5 yıl önce
takım ıyı takıma destek lun. hayat sadece futbol dagil. bayan taraftarında gidebileceği güzel bir ortam var salonda. daha cok para harcansın daha cok yatırımlar yapılsın basketbola , voleybola. düzce farklı bir branşta markalaşsın mesela...futbol futbol...ıyyy cok kro)))
Spor dalonunun adı değişm 5 yıl önce
Baska duCeye öZgü bir isim verin
Helal öncü 5 yıl önce
Süper bir yorum aklınıızı seveyim
Uğur Fidan 5 yıl önce
Takımlarımız üst lige şampiyon olarak çıkarlarsa, organizasyon olarak çok daha hazırlıklı olarak mücadele edebilirler. TBF'nin davetiyle çıkması ise yönetim olarak organizasyonsuzlukları beraberinde getirebilir. Üst 2 ligde sadece oyuncu, antrenör uyumu vs. değil, yönetim organizasyonununda tamamlanması gerekir. Bu takıma bence tam kadro yönetici lazım. Yöneticisi olmayan takım 2 adım öteye maalesef gidemez. Ayrıca başarı anlayışımızı en başta Keleş, sonra Hatun Albayrak olarak gözden geçirmemiz lazım. 2. ligde takımımız var demekle, dost sohbetlerinde konu olsun diye bu liglere katılınmaz. Altyapıya destek veren, Düzceli sporcular, antrenörler ve de hakemler yetiştiren ve bunları başarı olarak gören teşekkülleri Düzce'de görmek ümidiyle. Harcanan paralara gerçekten yazık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın