banner851

banner614

BASKETBOL'DA KRİZ !

Türkiye Basketbol 2. liginde mücadele eden temsilcimiz Düzce Gençlik spor'un bu sezon lige devam etmesi tehlikeye girdi.

banner619
Spor 16.07.2009, 16:50
205
BASKETBOL'DA KRİZ !

Türkiye Basketbol 2. liginde mücadele eden temsilcimiz Düzce Gençlik spor'un bu sezon lige devam etmesi tehlikeye girdi. Takımın içinde bulunduğu durum hakkında Düzce Gençlikspor yöneticileri bir basın toplantısı düzenleyerek genel bir değerlendirmedu bulundular. Yönetim Kurulu adına konuşan Basın Sözcüsü Ercan Coşkun takımın maddi anlamda zor günler geçirdiğini söyledi. Coşkun; Basktbol Kulübünü kapatmak gibi niyetimiz yok. hiçbir zaman da olmadı. Fakat mali anlamda bir çok konuyu başarılı bir yerde bitirdiğimize inanıyoruz. Düzce Gençlik spor sadece Basketbol'dan oluşan bir klüp değil. Judo, Dağcılık, futbol gibi branşlarımız da mevcut. 630 kişilik oyuncu ordusunu yöneterek sezonu tamamladık. Yeni sezona geldiğimiz zaman yaklaşık iki aydır ana sponsor konusunda çeşitli girişimlerde bulunuyoruz, başarılı olabilmiş değiliz. Üstüne basa basa söylüyorum Düzce Gençlikspor ana sponsor konusunda herhangi bir firmayla anlaşma sağladığı taktirde şu andaki mevcut yönetimle ve yeni katılan arkadaşlarla devam edecek. Sponsor konusunda herhangi bir gelişme bulamadık. Lige katılım son günüydü. Burada ufak ayrıntı var. Biz şahsi kefaletimizi ortaya koyarak Tolga Taşkın ve ben lige katılım yazısnı gönderdik. Lige katılım ücretini gönderemedik. Bunun neticesinde TBL Fedrasyonı Ligler Koordinatörlüğü bizim katılıp katılmamız konusunda karar alacak. Burada da ikili iilşkiler devreye girecek. Paranın ertelenmesi konusu da görüşülecek. Düzce Gençlişkpor'a sponsor bulamazsak Yönetimin kesin kararı olarak ya biz bu işi yapacak bir oluşum göreve davet edilecek ya da alt yapıda ki hocamızla devam edip yerel liglerde genç, yıldız ve mink takımımızı hazırlayarak bölgesel lige dahi katılamayacağız. Bu kararımız kesindir dedi

Coşkun, Futbol Şubesi ile ilgili olarak Düzce Gençlikspor Kulübü Futbul Şubesi'ni kapatmıştır. Sebebide Düzce'de 50 tane belki daha fazla futbol takımı vardır. Bir tanesi eksilse bir şey kaybetmeyeceğini düşünüyoruz. Ama bir basketbolu, voleybolu, dağcılığı veya judoyu önem verirsek Düzce'de daha başarılı olacağımızı tahmin ediyoruz. Bu konuda kamuoyundan destek bekliyoruz dedi.

Yorumlar (0)