banner851

banner614

BAŞVURULAR BAŞLADI

banner619

Gençlik ve Spor Bakanlığı her yıl maddi durumu iyi olmayan gençlere yaz kampı düzenlerken, 2021 yılında tekrar düzenleneceğini açıkladı.

banner846
Spor 25.06.2021, 13:12
400
BAŞVURULAR BAŞLADI
banner844

Gençlik ve Spor Bakanlığı Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin kendilerine en yakın Gençlik Merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.
Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.
 

Kamp başvurularının değerlendirilmesi
a) Aile aylık net geliri 2.825,90 TL’nin (2021 asgari ücret) altında olanlara,
b) Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezlerine veya Genç Gönüllüler web sitesine üye olanlar,
c) Kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, öncelik tanınacaktır.

Bu kapsamda, kampa katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında Gençlik Merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler Gençlik Merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

  • Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda kampa doğrudan katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılarak yerlerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir denildi.

Yorumlar (0)