banner851

banner614

BAYBURT MAÇI TEHLİKEYE GİRDİ

banner619

11 Mayıs Cuma günü oynanacak Düzcespor-Bayburt Grup Özel İdare maçı öncesi Düzcespor disiplin kuruluna sevk edildi.

banner846
Spor 09.05.2018, 10:21 09.05.2018, 10:50
3797
BAYBURT MAÇI TEHLİKEYE GİRDİ
banner844

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) maçın hakemleri ve gözlemcilerden gelen raporlar neticesinde Düzcespor Erbaaspor müsabakasının dosyasını inceledi. Düzcespor’un 53.maddeden disiplin kuruluna sevk edildiği açıklandı. 10 Mayıs Perşembe günü toplanacak disiplin kurulu nasıl bir karar vereceğini açıklayacak.  TFF yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “DÜZCESPOR Kulübü 5 Mayıs tarihinde oynadığı Düzcespor-Erbaaspor TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiş.”

Öte yandan spor çevresi ise Düzcespor Erbaaspor maçından hiçbir çirkinlik olmadığını belirterek, “Düzcespor üzerine oyunlar mı oynanıyor? anlamış değiliz. Dünyanın her yerinde şampiyon olan ve Play-Off’a kalan takımların taraftarları sahada sevinç gösterileri yapıyor bunda ne var?” diye belirttiler.

İşte o madde;
“MADDE 53 – ÇİRKİN ve KÖTÜ TEZAHÜRAT (1) Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır. (2) Profesyonel lig müsabakalarında çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması halinde kulüplere Ek-1 ve Ek-2, Türkiye Kupası müsabakalarında ise Ek-3’te yer alan tablolara göre ceza verilir. (3) Elektronik bilet uygulamasının yapıldığı Süper Lig ve 1. Lig müsabakalarında çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması halinde; toplu halde çirkin ve kötü tezahüratta bulunan blok veya bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle müsabakaya girişleri engellenir. Çirkin ve kötü tezahüratta bulunamayacak engelli seyirciler hakkında kart blokajı cezası uygulanmaz.”

 

Yorumlar (6)
Taraftar 3 yıl önce
TFF 1 maç seyircisiz verdi Bayburt maçında gecerlii
Istduzce81 3 yıl önce
54.madde ek 2 kotu tezahurat 5.kez gerceklesirse 1mac seyircisiz. Maci bize makul derecede ikram eden Erbaa ya koyduk mu diye bagirirsam Bayburt macinda takimi oksuz birakirsin. Ne gerek vardi degil mi???
Bjk 3 yıl önce
Azizenin yardimini istemiyoruz
CAFCUF 3 yıl önce
MAÇ SEYİRCİSİZ OYNANACAK GALİBA
dzcll 3 yıl önce
burda geç kalmadan azız yıldırım devreye gırsın.yıne bıze karşı oyunlar oynanıyor.
Ali 3 yıl önce
tamam da topu seyirci oynamıcak topçular oynayacak ne ceza verirsen ver maç oynanacak iş topçularda iyi oynamalıyız ki hem rakibi hem federasyonu hem hakemleri yenmeliyiz onlara verilecek en güzel cevap bu olur...
18°
açık