banner851

banner955

“BELEDİYE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ELİNDE HİÇBİR YETKİ YOK”

Kariyerinde Dünya İkinciliği ve Avrupa Şampiyonluğu başta olmak üzere sayısız başarının sahibi olan güreşçi Ramazan Topal, Düzce Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün elinde hiçbir yetki bulunmamasına isyan etti.

Spor 21.09.2022, 17:30
1864
“BELEDİYE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ELİNDE HİÇBİR YETKİ YOK”

Bundan 2 ay önce Düzce Belediye Meclisi’nde kararla kurulan Düzce Belediyesi Spor Müdürlüğü görevine Yasin Tüfekçi getirilmişti. Düzce'de yaşayan Avrupa şampiyonu eski milli güreşçi Ramazan Topal, Düzce Belediyesi Spor Müdürü Yasin Tüfekçi’nin elinde hiçbir yetki bulunmadığını savunarak, duruma sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

üzce Belediyesi Spor Müdürlüğü’nde tüm yetkinin Düzce Belediyesi Akdemi Spor Başkanı Muzaffer Leblebici’nin elinde olduğunu ifade eden Topal, “Bazı kesimler soruyor; ‘Şampiyon sen spor danışmanı değil misin?’ diye. Buradan söylüyorum; benim öyle bir talebim olmadı. Benim talebim şuydu; arkadaşlar bir Belediye Spor Müdürlüğü kurulsun.  Spor Müdürlüğü kuruldu, ama ne hikmetse Belediyespor Müdürün elinde yetki yok. Yetki akademi sporun başkanın elinde, o oda fos çıktı. İkinci isteyim; ‘Güreş branşıyla ben ilgileneyim. Akademi Spor karışmasın’ dedim. ‘Biz Belediye Spor Müdürüne ve sizlere bilgi verelim’ dedim, ama ne hikmetse o Akademi Sporun Başkanından, Sayın Faruk özlü vazgeçemiyor, anlamış değilim. Buradan soruyorum; arkadaşlar ben miyim danışman, akademi sporun başkanı mı danışman?” diye konuştu.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu