banner851

banner614

BİR ŞAMPİYONLUK, BİR DE 2’NCİLİK İLE DÖNDÜLER

Karaman’da hafta sonu yapılan Türkiye Kuraş Şampiyonasında Düzce’den katılan Yakup Çiftçinin Türkiye Şampiyonu, Yusuf Esircinin de Türkiye 2.’nci olması ilimiz için yeni bir gurur kaynağı oldu. Şampiyon olan ve kürsüye çıkan Yakup Çiftçi ile 2. olarak kürsüye çıkan Yusuf Esircinin bu başarıları Düzce’nin adını bir kez daha spor alanında duyurmuş oldu. Başarılı sporcular daha öncede katıldıkları turnuva ve şampiyonalarda ilimize madalya ve derece getirmişlerdi.

banner619
Spor 30.08.2021, 11:13
153
BİR ŞAMPİYONLUK, BİR DE 2’NCİLİK İLE DÖNDÜLER

Düzce, Kuraş dalında da iki sporcumuzun elde ettiği bir Türkiye Şampiyonluğu ve bir de Türkiye 2.nciliği ile başarısı ile adını bir kez daha duyurmuş oldu. Geçtiğimiz hafta Karaman İlinde yapılan, Türkiye Kuraş Türkiye Şampiyonasına ilimiz sporcuları Yakup Çiftçi ve Yusuf Esirci ’de katıldı.

66 kiloda yarışan Yakup Çiftçi rakiplerini yenerek finale yükseldi. Finalde rakibini yenen Yakup Çiftçi, şampiyon oldu ve 1’ncilik kürsüsüne çıkmayı hak etti. Yine rakiplerini yenerek finale kadar çıkan Yusuf Esirci ‘de 81 kiloda mindere çıkarak, yaptığı müsabaka sonunda Türkiye 2’nci olmayı hak etti.

Her iki sporcumuzun bu başarıları ilimiz adına gurur kaynağı oldu.

İki sporcumuzun daha öncede, birçok kez katıldıkları müsabakalarda ilimizi temsil ettikleri ve başarılı sonuçlar aldıkları kaydedildi.

HABER: Harun Can Şerbetçi

banner844
Yorumlar (0)