banner851

banner614

BOKSTA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUK

banner619

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Bediha Taçyıldız, Belarus Minsk Sports Palace'ta düzenlenen 2017 Muay Thai Dünya Şampiyonasında, dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

banner846
Spor 12.05.2017, 17:02 12.05.2017, 17:04
978
BOKSTA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUK
banner844

Düzce Üniversitesi spor alanında bir başarıya daha imza attı. Güçlü rakiplerini teker teker yenen ve Türk Bayrağını gururla dalgalandıran Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Bediha Taçyıldız şampiyonada ülke ve üniversitesini başarıyla temsil etti. Dünya şampiyonu ünvanlı öğrencimiz, büyük bir coşku ile İstiklal Marşı’nı okuyarak gurur dolu anlar yaşattı.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Karacabey, Bediha Taçyıldız’ın başarısını ve Türk Bayrağı ile ringde dolaşmasını gurur verici bir an olarak nitelendirdi.

Prof. Dr. Karacabey, “Dünya Şampiyonu olmak her sporcuya nasip olmayacak büyük bir başarıdır. Bu başarılar bir koordinasyon ürünüdür. Milli Takım Teknik Direktörü Yılmaz Çeken hocam ile dünya şampiyonluğuna giden yolda çeşitli zamanlarda istişarelerde bulunarak Türk Milli Takımına ve sporcumuza gereken desteği her zaman verdik. Düzce Üniversitesi’nin bu başarıları, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve yönetimimiz ile uyumlu çalışmanın bir sonucudur. Her zaman bizlere destek oldular. Spor Bilimleri Fakültemiz bünyesindeki sporcu öğrencilerimiz ile Düzce’mize ve ülkemize böylesi büyük mutluluklar yaşattığımız için ziyadesi ile mutlu ve gururluyuz. Öğrencimize, bizlere bu büyük mutluluğu yaşattığı için teşekkür ediyor ve bir kez daha kendisini kutluyorum.” İfadelerinde bulundu.

Yorumlar (4)
EDEP 4 yıl önce
AKP Lİ DÜZCEM GÖZÜN AYDIN AVRUPALI MODERN GENÇLERİN VAR ARTIK HAFIZLAR YETİŞDİREN ANNELERİN BAK NE İŞLERLE MEŞKUL OLMAYA BAŞLAMIŞ
Retina 4 yıl önce
Tebrikler emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
m.batur 4 yıl önce
düzce ismi geçince gururlanmamak mümkün değil.kızımızı,hocasını ve tüm teknik ekibi kutluyorum. İNŞALLAH butür başarılarınız devam eder ve bizlerde sizlerle gurur duyarız.
İsmail Şişman 4 yıl önce
Kızımızı tebrik eder başarılarının devamınını dilerim, ayrıca sporda Düzce Üniversitesini başarıdan başarıya koşturan ve adını duyuran Kürşat hocamızı da tüm hocalar adına tebrik ediyorum.