banner851

banner614

BÜYÜK TEHLİKE

Spor Toto Teşkilatı’nın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Spor Toto Teşkilatı'nın tasarruf kararı alması ve bu tasarrufa 2. ve 3. lig kulüplerine yapılan ödemelerden başlaması sonrası kulüpler büyük protestoya hazırlanıyor.

banner619
Spor 05.12.2017, 12:07
533
BÜYÜK TEHLİKE

TFF 2. ve 3. Lig'de mücadele eden 90 takım maçlara çıkmama kararı aldı. Uzlaşma durumu sağlanırsa maçlara geç çıkma ya da başlama düdüğünden sonra sahada bir dakika hareketsiz bekleyerek protesto etme kararının da alınabileceği iddialar arasında.

Spor Toto Teşkilatı’nın TFF 2. ve 3. liglerinde yer alan kulüplerin İddaa bültenlerinde yer alan maç sayısını azaltması ve buna paralel olarak takımların aldığı paraların düşmesi, yeni bir krize yol açtı. 2. ve 3. liglerde mücadele eden 90 kulübün temsilcileri yarın Ankara’da bir toplantı yaparak, Spor Toto’nun bu kararına karşı alınacak önlemleri ve protesto yollarını konuşacak.

"HEPİMİZ ZOR DURUMDA KALDIK"
Konu ile ilgili olarakSpor Arena'nın sorularını yanıtlayan 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ve Ottocool Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, şunları söyledi:
“Spor Toto Teşkilatı her sezon 2. Lig’den 18, 3. Lig’den 11 maçı İddaa bültenlerine koyuyor. 5 yıldır devam eden bu süreçte biz hep aynı parayı alıyorduk ve hiçbir itirazımız da olmuyordu. Fakat Spor Toto bu sezonun 5. haftasında bir karar aldı. 2. ligden 18, 3. ligden ise 11 maçı İddaa’ya koyacağını açıkladı. Bu, her kulübün ortalama 500-600 bin TL gelir kaybına uğraması demek. Haklı olarak itiraz ettik. Bu karar sezon öncesi alınmış olsaydı, biz de harcamamızı ona göre yapardık. Şimdi hepimiz zor durumda kaldık.” Dedi.

"BAKAN'DAN RANDEVU ALAMIYORUZ"
Kulüplerin bazı maçları hiç çıkmak istemediğini söyleyen Günaydın, Gençlik ve Spor Bakanından da konuyla ilgili randevu alamadıklarını dile getirdi.
“2. ve 3. liglerde yer alan 90 kulübün 45’i şehir takımı. Yaklaşık 30-35 milyon nüfusa hitap ediyorlar. Konuyu Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza iletmek istedik, aylardır kendisinden randevu alamıyoruz. 2. ve 3. lig kulüpleri olarak yarın Ankara’da bir araya gelip, neler yapabileceğimizi konuşacağız. Kulüplerin bazıları maçlara hiç çıkmak istemiyor. İlk etapta bu haftaki maçlara 45 dakika geç çıkmayı planlıyoruz. Ardından da maçlara hiç çıkmama kararı alacağız.”
 

Yorumlar (0)