banner851

banner614

CEZASI VAR

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada amatör kümede yer alan takımlarda oynayacak futbolcular için yaş düzenlemesi işlemi gerçekleştirildi.

banner619
Spor 26.01.2021, 12:53
527
CEZASI VAR

Federasyon tarafından amatör kümede yer alan takımlarda futbol oynayacak oyuncuları için yaş düzenlemesi yapılarak TFF’nin resmi web sitesinden yayımlandı. Yayımlanan yazılı açıklamada federasyon tarafından şu ifadelere yer verildi: “2021 sezonu için 1990 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu 1998 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de takımlarımız 1990 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler.

Ancak, takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine 1990 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1998 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. 2006 ve daha küçük doğumlu futbolcular Büyükler kategorilerinde oynayamazlar. Müsabaka isim listesinin 18 kişi olarak verilmesi durumunda yaşı büyük futbolcunun 5’ten fazla yazılması ve/veya yaşı küçük futbolcunun 5’ten az yazılması halinde takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan 1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 17 kişi, 2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi, 3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 15 kişi, 4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 14 kişi ve 5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 13 kişi yazılacaktır.

Profesyonel liglerden düşüp, Bölgesel Amatör Lig’de veya Yerel Amatör Ligde oynayan takımların müsabakalarında; sözleşmeleri devam eden yaşı büyük profesyonel lisanslı futbolcuların tamamı sözleşmelerinin bitimine kadar o kulübe bağlı olarak takımlarında yer alabilirler. Bu durumda ayrıca yaşı büyük amatör lisanslı futbolcu müsabaka isim listesine yazılamaz. Bu kulüplerde yaşı büyük profesyonel futbolcu sayısı 5’den az ise yaşı büyük amatör futbolcu ile bu sayı 5’e tamamlanabilir. Müsabakalarda yaşı büyük profesyonel futbolcuya yer verilmediği takdirde, yaşı büyük en fazla 5 amatör futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir. Sözleşmesi devam eden profesyonel futbolculardan 1998 ve daha küçük doğumlu olan futbolcular yaşı küçük kontenjanı olarak kabul edilir.

banner844
Yorumlar (0)