banner851

banner955

DEAFLYMPİCS OLİMPİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARI

Düzce’li Sabri KIROĞLU olimpiyatlarda 2. Oldu Bu sene 24. Cüsü düzenlenen Deaflympics İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Yapılan müsabakalar devam ederken Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonundan (TİESF) gelen açıklamaya göre: Çiçek, Sabri Kıroğlu, Burak Mert Can'dan oluşan İşitme Engelli Erkek Kata Milli Takımı finale kaldı.

Spor 03.05.2022, 12:24
195
DEAFLYMPİCS OLİMPİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARI

Düzce’li sporcu ikinci oldu

Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde  bu sene 24. kez düzenlen İşitme Engelliler Yaz olimpiyatlarında  Düzceli sporcu Sabri Kıroğlu Olimpiyatlar'da ikinci oldu. 24. Deaflympics İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda Düzceli Sabri Kıroğlu, Olimpiyat ikincisi olurken, Erkek kata milli takımı Olimpiyat Şampiyonu oldu.

Karate Milli Takımı Olimpiyat Şampiyonu oldu

24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde 15 Mayıs’a kadar  devam ederken, Düzceli milli sporcu Sabri Kıroğlu’nun da bulunduğu Karate Milli Takımından sevindiren haber geldi. Yapılan Müsabakalar sonucunda Karate Milli Takımı Olimpiyat Şampiyonu oldu. Düzceli milli sporcu Sabri Kıroğlu, olimpiyat ikincisi olarak gümüş madalya aldı.

15 Mayısa kadar devam edecek

Bir çok spor branşı ile  4 yılda bir düzenlenen  yaz ve kış olimpiyat oyunlarıyla birlikte üçüncü büyük organizasyon olma özelliğini taşıyan Deaflympics,  Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde 15 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız