banner851

banner614

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA 9. OLDU

Düzce'li Milli Bilardo Sporcumuz Savaş Bulut Yunanistan’ın Corinthos şehrinde gerçekleştirilen Dünya Kupası müsabakalarında 9. oldu.

banner619
Spor 27.09.2013, 12:19
280
DÜNYA ŞAMPİYONASINDA 9. OLDU

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA 9. OLDU

Bilardo milli takımı ile dünya şampiyonasına katılan Düzceli Milli Bilardocu Savaş Bulut Yunanistan''da düzenlenen şampiyonada dokuzuncu olarak yurda döndü. Dünya Şampiyonasında 50 sporcunun katıldığı müsabakalarda grup birincisi olarak bir üst tura çıkan Bulut, bu turda da dünya klasmanının 2 numarası Belçikalı Frederic Caudron ile eşleşti. Rakibini 40-39 yenen Savaş Bulut, çeyrek finale kalma müsabakasında kendisi gibi 16 ya kalmayı başaran Türk rakibi Tayfun Taşdemir'e 40-36 yenilerek Dünya Şampiyonası'ndan dokuzuncu olarak yurda döndü.

Dünya Şampiyonasında mücadele eden Bulut kendisi için iyi bir deneyim olduğunu ve hedefinin bir sonra ki turnuvada şampiyonluk olduğunu söyledi. Bulut “ Düzce Belediyemizin bu organizasyonlara katılmamda vermiş olduğu destekle çok büyük katkısı var. Aileme, arkadaşlarıma ve beni destekleyen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Umuyorum ki ülkemin ve güzel Düzcemiz’in tanıtımına katkıda bulunmuşumdur, bu organizasyonlar dünya üzerinde önemli bir kitle tarafından takip ediliyor. İnşallah ilerde Düzce’mize daha güzel başarılar getirebilirim.” şeklinde konuştu.

Haber: M. YILMAZ

banner844
Yorumlar (0)