banner851

banner614

DÜZCE’DE 4 BRANŞTA 19 TAKIM

banner619

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası, 21 Ekim’de il birinciliği müsabakaları ile başladı. Düzce’de 4 branşta 19 takımın İl Birinciliği Müsabakalarında mücadele ettiği bildirildi.

banner846
Spor 24.10.2019, 16:46 25.10.2019, 11:12
236
banner844
Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda bakanlığa bağlı resmî ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin  motivasyonun arttırılması ve okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için sportif etkinlikler düzenlediği aktarıldı. Bunun bir parçası olarak sporun geniş kitlelere yayılması hedefiyle düzenlenen "Türkiye Öğretmenler Kupası" için Düzce’de toplam 19 takım oluşturulduğunu bildiren müdürlük, açıklamasında şunları kaydetti:
"Türkiye Öğretmenler Kupası" Salon Futbolu (Futsal), 3x3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında mahalli/il birinciliği, bölge birinciliği ve Türkiye birinciliği müsabakaları şeklinde düzenlenecek. Ülke genelinde düzenlenen müsabakalar neticesinde; ilk 3'e giren takımlara kupa, sporcu öğretmenlere madalya ve başarı belgesi verilecek. Türkiye birinciliği dışında kalan; mahalli/il birinciliği ve bölge birinciliği müsabakalarında bir üst tura katılmaya hak kazanan takımların sporcularına Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından madalya verilecek. Bu kapsamda okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizden oluşan, salon futbolunda 8 takım, voleybolda 6 takım, masa tenisinde 4 takım ve basketbolda 1 takım olmak üzere tüm branşlarda ilimizde toplam 19 takım oluşturuldu. Oluşturulan takımlarımız il birinciliği için il müsabakalarında ter dökmeye devam ediyor.”


Turnuva 4 ana dalda yapılacak
Öte yandan 21-30 Ekim'de yapılacak il birinciliği müsabakalarının sonuçları 31 Ekim'de açıklanacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz 1, Karadeniz 2, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, 8 bölgedeki bölge birinciliği müsabakaları, 4-12 Kasım'da yapılacak, sonuçlar 13 Kasım'da duyurulacak. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara'ya gelerek şampiyonluk için ter dökecek. Türkiye finalinde ilk 3'e giren takımlara kupa, sporcu öğretmenlere madalya ve başarı belgesi verilecek. İl ve bölge birinciliği müsabakalarında bir üst tura katılmaya hak kazanan takımların sporcularına da il milli eğitim müdürlükleri tarafından madalya takdim edilecek.


Yorumlar (0)