banner851

banner955

DÜZCE’DE BİR İLK…

Düzce Judo Sporcusu Yusuf Esirci, 2024 Paris Olimpiyatları’na giden yolda önemli bir organizasyon olan 2022 Grand Slam müsabakalarında Düzce’yi temsil edecek. Düzce’den bu seviyede bir organizasyona katılan ilk sporcu olan Esirci, “Turnuvanın şehrimiz ve ülkemiz için öneminin farkındayım ve hazırım. Kazanmak istiyorum.” dedi.

Spor 30.03.2022, 15:47
1397
DÜZCE’DE BİR İLK…
banner1032

Dünya Judo Federasyonu’nun düzenleyeceği Dünya Şampiyonası’ndan sonra en prestijli turnuvalarından biri olan ve 2024’te yapılacak Paris Olimpiyatları için en yüksek puan veren 2022 Judo Grand Slam müsabakalarının bir ayağı Antalya'da düzenlenecek.

‘Kazanmak istiyorum’
1-3 Nisan tarihleri arasında büyük heyecana sahne olacak olan Grand Slam müsabakalarına Düzce’nin sporcularından 73 kilogramda Yusuf Esirci katılıyor. Düzce’den bu seviyede bir organizasyona katılan ilk sporcu olan ve şu an milli takım kampında bulunan Esirci bir aydır yoğun şekilde müsabakaya hazırlanıyor. Yusuf, “Herhangi bir sıkıntım yok. Turnuvanın şehrimiz ve ülkemiz için öneminin farkındayım ve hazırım. Kazanmak istiyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.

‘En büyük hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları’
Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Ayhan Alayıldız ise “Yusuf şehrimiz adına tüm branşlar arasında büyükler kategorisinde bu seviyede bir turnuvaya katılan ilk sporcumuz. İnşallah hak ettiği madalyayı alırız. 2024 Olimpiyat Oyunları’na kadar daha çok turnuva var. Adım adım hepsinde başarılı olup nihai hedefimize ulaşmak en büyük gayemiz. Tabii ki en büyük hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları.” dedi.

Yusuf Esirci, sıkı hazırlandığı organizasyondan derece elde etmek ve Paris’te hem Düzce’yi hem de ülkemizi temsil etmek için mindere çıkacak.

Yorumlar (0)
21
açık