banner851

banner955

DÜZCELİ MİLLİ OYUNCULAR

Korona virüs salgını sürecinde evlerinde antrenman yapan milli basketbolcular, normalleşme sürecinin başlamasının ardından salonlarda antrenman yapmaya başladı. Düzce 18 Temmuz Spor Salonu’nda antrenman yapan sporcular, salonu özlediklerini ve mutlu olduklarını söyledi.

Spor 18.06.2020, 12:40 18.06.2020, 12:43
813
DÜZCELİ MİLLİ OYUNCULAR
banner1032

Korona virüs salgını nedeni ile ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında spor salonları da kapatılmış, milli sporcular ise evlerinde antrenman yapmaya başlamıştı. 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme sürecinin ardından ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de spor salonları açıldı. Fakat salonlar sadece sporculara açıldı. Düzceli milli basketbolcularda aylar sonra salonda antrenman yapmaya başladı. Milli basketbolcular evde yaptıkları antrenmanın salon antrenmanı gibi olmadığını, basketbol topu ile potayı özlediklerini belirterek, takım halinde antrenman yapmayı özlediklerini dile getirdi.
Milli Basketbolcular Rana Uçar, Saliha Mandıracı ve Melike Nur Gürbüz salonda ball handing ve kuvvet çalışmaları yaptılar.
Milli Basketbolcu Saliha Mandıracı evde spor yapmak ile salonda spor yapmanın farklı olduğunu belirterek, “İlk zamanlar biraz zorlandık. Çünkü idman yapamıyorduk. Evde olan ile spor salonunda olan farklı oluyordu. Ama şimdi idmanlara başladık. Tempoyu ayarlamaya başladık artık bu şekilde devam ediyor. Şu anda milli takım ile alakalı bir şey söylenmedi. Bu sene U-18 Milli takım ile Avrupa Şampiyonası vardı. Korona virüs nedeni ile bu sene gidemedik. Onun dışında bir bilgi verilmedi” dedi. Avrupa dördüncülüğü olan U-16 Milli takım oyuncusu Rana Uçar, “Evdeyken dinlenme zamanımız oldu. Evde kort idmanları yapıyorduk. Şimdi sahaya geldik mutluyuz güzel gidiyor. Biz hazırız. İdmanlara başladık. Bireysel idmanlar yapıyoruz. Takım idmanlarına geçmek istiyoruz ama korona virüs nedeni ile bir süre ara verildi takım idmanlarına” diye konuştu. 1881 Düzce Belediyespor Basketbol takımının antrenörü olan Mümin Çakar, uzun bir aranın ardından salonda milli sporcuların çalışmaya başladıklarını, liglerle ilgili federasyonda toplantıya katıldıklarını ve liglerin 20 Eylül’den itibaren başlayacağını dile getirdi.

banner844
Yorumlar (3)
yazık 2 yıl önce
takım mı kaldı ortada.geçmiş olsun.takımı var edende yok eden de hocaları
SEYİRCİ 2 yıl önce
Bu kızlara yeterli ilgi verilmiyor DÜZCENİN ALTIN KIZLARI
Düzcem 2 yıl önce
Milli kızlarımızla gurur duyuyoruz
13
kapalı