banner851

banner614

DÜZCELİ MİLLİ SPORCU YİNE GURURLANDIRDI

Finlandiya’nın Rovaniemi kentinde düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonasına katılan Düzceli milli sporcu Nuray Levent 3 altın madalya ile Avrupa şampiyonu oldu. Levent, “Finlandiya’da Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşımızı dinlettirdiğim için çok mutluyum.” diyerek olimpiyatlar için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini söyledi.

banner619
Spor 28.09.2021, 11:05
733
DÜZCELİ MİLLİ SPORCU YİNE GURURLANDIRDI

Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası, Finlandiya’nın Rovaniemi kentinde düzenlendi. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Düzceli Milli Sporcu Nuray Levent, Avrupa Gençler ve U23 Halter Şampiyonası’nda 3 altın Madalya ile Avrupa şampiyonu oldu.

Avrupa’nın en iyisi

Kadınlar 64 kilo kategorisinde yarışan Nuray Levent; koparmada 96 kilo ile altın, silkmede 118 kilo ile altın, toplamda ise 214 kiloluk derecesiyle Avrupa’nın en güçlü sporcusu olduğunu gösterdi. Ayyıldızlı bayrağımızı gönlere çeken milli gururumuz Nuray Levent, İstiklal Marşımızı uluslararası organizasyonda okutma başarısını da göstererek, ülkemize sevinç ve gurur dolu anlar yaşattı.

‘Var gücümle çalışmaya devam edeceğim’

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Nuray Levent, şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, “Finlandiya’da Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşımızı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Antrenörlerime, Kulübüme, Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar’a ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi ülkemi olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmalarıma devam edeceğim.” dedi.

Üniversiteden tebrik mesajı

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde okuyan Milli Sporcu Nuray Levent’i tebrik eden Üniversite, yayınladığı mesajda; “Düzce Üniversitesi olarak; ülkemize ve bizlere yaşattığı unutulmaz anlar için milli gururumuz olan öğrencimiz Nuray Levent’e teşekkür ediyoruz. Gösterdiği azim ve çalışkanlıktan dolayı öğrencimiz Nuray Levent’i, başarıda emeği gecen ailesini, antrenörlerini ve akademisyen hocalarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (5)
Yorumcu 2 hafta önce
Kaynaşlı belediye başkanı ne diyor bu işe. belediye başkanı değil ahlak polisi sanki.Elinde güç olsa kadınları evden cikartmiycak neredeyse günah diye
yorumcuya cvp. 2 hafta önce
Kaynaşlı Belediye Başkanı galiba tam Taliban kafası..Elinden gelse kadınları yok edecek..
vatandaş 2 hafta önce
ne alaka şimdi gereksiz yorum yapma kardeşim adam yeri geldiğinde dinen olması gerekenleri söylüyor sadece yorum yapıyor düşünce özgürlüğüne saygı duymak gerekir.
81ERE81 2 hafta önce
gururlandırdın bizi (ALLAH)ta seni korusun.başarılar.
Ali İSMİÇOĞLU 2 hafta önce
MaşAllah Nuray kızımıza, Allah başarılarını daim etsin inşAllah. Hem Düzceliler olarak bizi hem de ülkemizi gururlandırdı. :)