banner851

banner614

DÜZCESPOR DEĞİL DÜZCE ÇÖKTÜ

banner619

Dersimspor-Çatalcaspor müsabakasında maça çıkmayan Çatalcaspor’u T.F.F hukuk kurulu 24. maddeden disiplin kuruluna sevketti. Bunun üzerine toplanan disiplin kurulu 24. maddeden yollanan Dersimspor-Çatalcaspor müsabakasında ceza tayinine yer olmadığını açıklaması üzerine Düzcespor taraftarları isyan etti.

banner846
Spor 03.05.2017, 10:41 03.05.2017, 10:51
2461
DÜZCESPOR DEĞİL DÜZCE ÇÖKTÜ
banner844

Dersimspor-Çatalcaspor müsabakasında Türkiye Futbol Federasyonu’nun ceza tayinine yer olmadığı kararını açıklaması üzerine Düzcespor taraftarları ve Düzcespor yönetim kurulu isyan ederken “yeni bir deprem yaşadık” dediler. 24. maddede şu maddeler varken kimlerin araya girerek bu maddeyi uygulamadığını belirterek isyan ettiler.

MADDE 24 - PUAN SİLİNMESİ, LİGDEN ÇIKARILMA ve ALT KÜMEYE İNDİRME
(1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:
a) Bir sezon boyunca müsabaka müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

Bir sezon boyunca ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar denilirken Disiplin kurulunun birilerinden gelen emir ile bu karara uymadığı görüldü.

Düzcespor taraftarları, “karar Düzce’nin çöküşü, karar Düzce’nin ayıbı, karar Düzce’nin yalnız kaldığı, karar Düzce sahipsiz mi” ifadelerinde bulundular. Hukukçular Düzcespor’un tahkime gitmesi gerektiğini çünkü Düzcespor’u ilgilendiren bir karar olduğunu söylediler. Dersimspor-Çatalcaspor müsabakasının oynanıp oynanmayacağı Perşembe günü T.F.F tarafından belirlenecek. Dersimspor oyuncuların şehri terk ettiği için maçın oynanmaması bekleniyor.

Yorumlar (12)
düzce.... 4 yıl önce
dilekçeyi bizzat başkan verdi ama yine reddettiler yazık çok yazık ....
ADSIZ 4 yıl önce
DERSIMLI FUTBOLCULAR ASLANLAR GİBİ MACA CIKARLAR PUANLARINI ALIRLAR GÖRÜN BAKIN BİZDE ERBAYA PLAYF YAPARIZ
ŞAHİN 4 yıl önce
YA ARKADAŞ BU TAHKİME KİM DİLEKÇE VERDİ 89/1 MADDE KULUP BAŞKANI VEYA GÖREVLİ HARİCİ VERİLEN DİLEKÇELERİ KABUL ETMİYOR ANLAŞILAN VE USULEN İTİRAZI RED ETMİŞ ŞAYET ÖYLE BİR YANLIŞ YAPILMIŞ İSE ÇOK YAZIK ŞANS BİTTİ GEÇMİŞ OLSUN
DÜZCE'Lİ 4 yıl önce
sen kendi sahanda maçları hep berabere bitir, arkandaki rakibin sana 15 puan fark atarak lider olsun. gel en son maçta dersimsporu bekle. çok beklersin daha düzcespor.
KASABA 4 yıl önce
Futbol müsabaka talimatının 17.maddesinin 2.fıkrasına bakın, neden ceza verilmediğini görürsünüz. Disipline sevk etmek rutin bir işlem, sevkin kendisi cezayla sonuçlanmaz. Öyle olsa mahkemeye gerek kalmazdı dünyada.
Kazım karabekir 4 yıl önce
Bırak şahabettin kardeşim debelenip dursunlar biz izleyelim en son yorum atar bidaha ki sezonda buluşuruz :)
ŞAHABETTİN YARDIMEDİCİ 4 yıl önce
Yavvv biz size söyledik kazımla beraber bişey olmaz bu takımdan peşine gitmeyin dedik. Digitürk alın İspanya ingiltere liglerini izleyin dedik anlatamadık kimseye :))
Muhammet ali 4 yıl önce
Hakkımız yendi vede herzaman yeniyor yeter artık düzceye kimse sahip çıkmıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın