banner851

banner614

Düzcespor'lu oyuncular zirve için umutlu

Düzcespor yeni sezonda ilk olarak Lig'de kalmayı hedefliyordu. Bu sistem üzerinde başlanılan çalışmalarda ve kulübe yapılan maddi katkılardan sonra bu hedef büyüdü.

banner619
Spor 11.08.2009, 16:26
110
Düzcespor'lu oyuncular zirve için umutlu

Düzcespor yeni sezonda ilk olarak Lig'de kalmayı hedefliyordu. Bu sistem üzerinde başlanılan çalışmalarda ve kulübe yapılan maddi katkılardan sonra bu hedef büyüdü.

Yakın çevrekeden alınan fubolcularla birlikte yeni hedefin ligin ilk sıralarında kalmak olduğu ve play off için çabalanacağın öğrenildi.Özellikle Boluspor ile yakın temaslarda bulunurken Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı'nın yardımlarınında Düzcespor'a büyük katkısı oldu. Ilk etapta hedef büyük olmadığı için Boluspor oyuncuları ile iskelet kadronun oluşturulup ligde tutunacak bir kadro yaratma hedefinde olan Düzcespor yönetimi hedefi büyüterek farklı kulüplerden de futbolcu alınmasıyla kadrosunu güçlendirmeye başladı. Transferin sadece Boluspor ile sınırlı tutulmayarak diğer takımlara da görüşmeler devam etti. Boluspor'dan anlaşılan oyunculardan Kamil, Selim ve Muhammet gibi oyuncuların alınması ile beraber bazı oyuncularlada görüşüldü ancak bu futbolcularla anlaşılamadı. Anlaşılamayan oyuncular geri gönderilirken hedefinde büyümesi ile transfer için diğer takımlarla da temaslara geçildi. Fethiyespor'dan Ertan, Sakarya'dan Polat Malatya Belediyespor'dan Yalçın K.Gmürükspor'dan Asilhan, geçen sezon İnegölspor'da oynayan ve Düzcespor'a gol atmış olan Samet, Körfezspor'dan Kibar, Düzce'li Kaleci Ömer, Osman vb. Oyuncularla da anlaşılarak bu oyuncular kadroya dahil edildi. Oynanan oyunlar ve idmanlarda ki oyuncuların performansları ise zirve için ümitklenmenin gittikçe doğru bir karar olduğunu da gösternmeye başladı. Düzcespor ile aynı düşünce yapısına sahip oyuncular artık bu sezon seyircisine de kötü dönemleri geride bıraktırma çabası içindeler. Kadronun yenilenmesinde yine çalışmalara devam eden Düzcespor santrafor arayışlarını devam ediyor. Malatyaspor ile görüşmeler devam ederken özellikle fizikli, koşmayı ve mücadeleyi seven aynı zamanda görüntü itibariyle de rakibe de psikolojik baskı yapabilecek oyun sergileyen futbolcu tercih ediliyor.

Yorumlar (0)