banner851

banner614

Emniyetten spora anlamlı destek

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek ve teşvik etmek amacı ile spor branşlarında kurslar düzenlenecek.

banner619
Spor 06.06.2009, 16:48
196
Emniyetten spora anlamlı destek

Spor faaliyetleri içerisinde, İl Emniyet Personelinin , eş ve çocuklarının birbirleri ile kaynaşması, fiziki beceri ve kabiliyetlerinin artırılması, boş vakitlerinin değerlendirilmesi, polis halk ilişkilerinin gelişmesi, sokakta yaşamayı alışkanlık haline getirmiş, suça eğilimli çocukların topluma kazandırılması amacı ile çeşitli spor branşlarında spor faaliyetleri ve kurslar düzenlenecek.

Emniyet bu zamana kadar tek spor branşında yer alırken bu spor branşı Antrenörlüğünü Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevli Polis Memuru Taekwondo Antrenörü Sabahattin Kuruoğlu'nun oluşturduğu takım, 2008 yılı Eylül ayından bu yana il içerisinde bir çok faaliyet gerçekleştirdi. Polisgücü Spor Kulübü Taekwondo takımı 01 ve 02 Mayıs 2009 tarihlerinde Gerede'de yapılan Batı Karadeniz Ligi 1. Etap Müsabakalarına 13 sporcu ile katılarak, 5 madalya ile dönmüştü. 31 Mayıs 2009 Pazar günü 2.Etabının Bartın ilinde yapıldığı Batı Karadeniz Taekwondo Şampiyonasına katılan Polisgücü Spor Kulübü, 14 sporcu ile katıldığı müsabakalarda 1 Altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya ile turnuvadan başarılı bir şekilde dönmüştü. Açılan bu kurslarla birlikte diğer spor branşlarında da faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor

Yorumlar (0)