banner851

banner955

ESKİ DİREKTÖR’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Düzcespor’dan ayrılan genç teknik direktör Emre Baykal, Sportmence programının konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Spor 02.03.2018, 17:42 02.03.2018, 18:41
1011
banner1032

Öncü TV’nin hazırlayıp sunduğu Sportmence programına konuk olan Düzcespor eski teknik adamı Emre Baykal kendisine sorulan soruları cevapladı.

Transfer yasağı kesinleşmeden bazı oyuncularla yollar ayrıldı. Transfer yasağı söylentileri varken oyuncuları kampa getirmek daha olumlu olmaz mıydı? Sorusuna Emre Baykal, transfer yasağının ciddiye alınmadığını ve yasağın gelmez diye düşünüldüğünü ifade etti.

Emre Baykal, Ahmet hoca ayrıldıktan sonra takıma devam ettiniz. Yanınıza birisini almak için yönetimde istekten bulundunuz mu? Sorusuna, yönetime desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Yardımcı antrenörün devam etmesi kolay değil. Arkamda olduklarını söylediler. İlk başta devam etmem söylendi. Ben ‘Burası Düzce. Kolay değil isterseniz birisi gelsin.’ dedim. Bana ‘Sana güveniyoruz gerek yok’ dediler. Dedi.

“Biz mağlup olmayı hak ettik”
Baykal Çatalcaspor maçında baskı yediklerini söyleyerek müsabakayı şöyle değerlendirdi:

“Çok hırslanmış motive olmuş bir Çatalcaspor vardı. Bizim zaafımız sentetik saha. Top takılıyor. Teknik oyuncularımız sıkıntı yaşadı ve baskı yedik. Hava şartlarından zorlandık. Konsantrasyon kaybından çalışmamıza rağmen taçtan gol yedik. Yine oyuna başladık yine çıkarken kaptırdığımız topla ikinci golü yedik. Devre arasında maçı çevirebileceğimizi konuştuk ve ikinci yarıya da Serhat’ın golüyle güzel başladık. Play-Off oynamak istiyorsanız bu takımları yenmeniz gerekiyor. Gerçek bu. Benim ileriye dönük karar almamdaki olay buydu. Takımın önünü açmak açısından. Biz mağlup olmayı hak ettik. Tek devreyle olmaz.”

“Düzcespor için daha iyi olacağını düşünüyorum”
Konuşmasında, “Ben kalsaydım en az 3 oyuncuyu kadro dışı bırakmak zorunda kalacaktım” diyen Baykal,  “Kimsenin baskısı olmadan yönetime gittim ve burayı ateşleyecek burayı tekrar ayağa kaldıracak bir teknik hocanın gelmesinin daha iyi olur diye kendimce karar aldım. Kenara gelmenin bazı menfaatler açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Şuanda kendi kariyerimi bir kenara attım fakat Düzce’nin önünün açılması, devam etmesi için bazı şeylerin toparlanması gerekiyor. Fakat transfer yasağı var. Kadro genişliği yok. Bu kararı da alamayacağım için, belki söylesem yöneticiler alacaktı ama yine Düzcespor’u düşündüğümden dolayı, içerideki bazı şeylere uzak birilerin gelip, bazı şeylerin üzerinin örtülüp, resetlemesi gerekiyor diye düşünüyorum. Ama bu kararı aldım ve huzurluyum Düzcespor için daha iyi olacağını düşünüyorum.”


“Serhat’ın olayını biz bu ekranlarda şiddetle kınadık. Bütün teknik adamların zaman zaman başına gelen bir olay. Bu süreç nasıl gerçekleşti?” Sorusuna Baykal’ın cevabı şu şekilde oldu.

“Serhat yapmış olduğu hareketleriyle haddini aşmıştır. Düzcespor teknik direktörüne çok büyük bir saygısızlık göstermiştir.”

Baykal, Pazar günü (4 Mart) Bayrampaşa maçından sonra fikstürün Düzcespor’un lehine döneceğini belirterek, Düzcespor’un Play-Off’a 3. veya 4.sıradan gireceğini düşündüğünü belirtti.


 
banner844
Yorumlar (2)
kazım 5 yıl önce
düzce den bişey olmaz.
Serhat ne yapti ki 5 yıl önce
Bilen yazsin
13
parçalı az bulutlu