banner851

banner955

ESKİ YILLARI YAD EDİP, HATIRALAR TAZELENDİ

1981-1984 Futbol Sezonu’nda Düzcespor formasıyla birçok başarılı maçlara imza atan efsane takımda yer alan Demir Ener, yaşadığı İstanbul Bayrampaşa’da, buluştuğu ve misafir ettiği Düzceliler’le eski günleri yad ederek, hatıralarını tazeledi.

Spor 18.11.2021, 15:35
1488
ESKİ YILLARI YAD EDİP, HATIRALAR TAZELENDİ

Boluspor’dan transfer edilen ve 1981 yılından 1984 yılına kadar Düzcespor’un efsane kadrosunda orta saha mevkiinde oynayan Demir Ener, yaşadığı İstanbul Bayrampaşa’da kendini ziyaret eden Düzcelileri misafir etti. 

Bayrampaşaspor- Düzcespor maçı öncesi ve sonrası Düzcespor’un eski futbolcusu ve 1984 yılında kendisiyle aynı kadroda yer alan, Düzcespor alt yapı antrenörü  Ömer Başol ve Öncü TV Spor Müdürü Harun Can Şerbetçi, Düzcespor sevdalısı İlhan Sarıbaş ve Murat Yalvaç’ı  misafir eden efsane futbolcu  Demir Ener, futbol oynadığı yıllardaki anılarını ve takım arkadaşlarını yad ederek  bir nebze de olsa da yılların hasretini giderme fırsatı buldu.

 

Bayrampaşa’nın nostaljik bir kahvesinde Düzceliler ile bir araya gelen Demir Ener,  kendisiyle o yıllarda birlikte forma giyen eski takım arkadaşlarını, Düzceliler’e sorarak bilgi aldı. Efsane futbolcu Demir Ener, sohbet sırasında Düzcelilerin sıcakkanlı  insanlarının, Düzcespor  sevgisiyle  dolu olan bir şehir olduğunu, geçirdiği günleri özlediğini ifade ederek, şampiyonluk yolundaki Düzcespor’a başarılar diledi. Düzcelilerin tümüne selam da yollayan, Demir Ener, en kısa zamanda Düzce’ye gelerek, dostlarını ziyaret ederek, hasret gidereceğini de ifade etti.

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

Yorumlar (4)
TUNÇ 1 yıl önce
1981-1982 sezonu ve şampiyonluğa yürüyoruz..En üst lige çıkmaya birkaç hafta kalmış ve 20 maçlık bir yenilgisizlik serisi yakalamışız. Edirne ye lider olarak gidiyoruz. Ancak maçta olmadık şeyler gerçekleşiyor, 2-0 kaybediyoruz. Sarıyer e şampiyonluğu ikram ettik resmen. Benim üzüntüden kahrolduğum bir dönem. Odamda asılı Düzcespor posterinden bir futbolcuyu keserek çıkardım o maçtan sonra... Çok kırgın ve üzgündüm. Hiç yapmadığım bir şeyi yapmıştım.
cengiz kara 1 yıl önce
Duzcespor hatalarından ders çıkarıp eline gelen fırsatları iyi degeerlendirirse bu sene neden olmasın 2 lig yeterki akıllı oynayıp yakaladıgı fırsatları iyi kullansın yeter başarılar duzcespor
MEHMET 1 yıl önce
Öncü tv spor müdürü Harun Can Şerbetçi nin yerinde olsam bizi şüper ligden eden Edirnespor- Düzcespor maçıyla ilgili bugün hayatta olan ve o maçta yer alan futbolcularla röportajlar yapar ve o maçta Düzcespor un yenilgisinin sebeplerini araştırırdım.Düzcespor o sezon fırtına gibiydi ve Edirnespor a yenilecek bir takım değildi. Özellikle yediğimiz gollerdeki bariz defans hatalarını unutmak mümkün değil.Teknik direktörümüz Fethi Demircan bile o mağlubiyeti anlayamamıştı. Edirne den galibiyetle dönsek büyük olasılıkla süper lige çıkacaktık...
TUNÇ 1 yıl önce
Düzcespor un tarihindeki efsane kadrolardan biridir ve maalesef Edirne deplasmanında alınan 2-0 lık mağlubiyet le Sarıyer e şampiyonlugu kaptırdıgımız ve bugünkü süper ligin kapısından döndüğümüz yıllardır o yıllar...Demir de orta sahanın klas oyuncularından birisiydi...Kalede Adnan geri dörtlüde Mehmet-Süha-Yaşar-Tuncer: orta sahada Nurettin-Demir-Serdar ve ileri üçlüde Metin-Güvenç-Atilla...Bu kadro unutulurmu...
Yeni Sayımız