banner851

banner614

FİNAL PASLARINI YAPAMADIK!

banner619

Düzcespor’un müsabakasını seyretmek amacıyla arkadaşlarla Ankara yollarına koyulduk. Ankara Gölbaşı ilçesindeki sahaya geldiğimizde sahanın çim rüzgarın kuvvetli estiğini gördük. stadın dörtte üçünün açık olduğu ve tek tribünün olduğu bir stat karşımıza ç

banner846
Spor 31.08.2015, 11:44
1248
FİNAL PASLARINI YAPAMADIK!
banner844
Düzcespor’un müsabakasını seyretmek amacıyla arkadaşlarla Ankara yollarına koyulduk. Ankara Gölbaşı ilçesindeki sahaya geldiğimizde sahanın çim rüzgarın kuvvetli estiğini gördük. stadın dörtte üçünün açık olduğu ve tek tribünün olduğu bir stat karşımıza çıktı. Böyle sahalarda nasıl müsabakalar oynatırlar hayret ediyorum. Düzce Nurettin Zafer sahasında Bölgesel Amatör maçı bile oynatmıyorlar! Demek ki bazılarının dostları var! Müsabakaya gelince Düzcespor’da sağ bek Nuri, Stoper Zahit, orta sahanın sağında Mehmet değişikliği göze çarptı. Düzcespor sahaya kalede İbrahim savunmada Nuri, Zihni, Zahit, Umut orta sahanın ortasında Alp Eren, Furkan, Sağ kenarda Mehmet sol kenarda Burak Seres önde Murat Akgül ileride Murat Aydın şeklinde sahada yer aldılar. Müsabaka sırasında rüzgarın etkili olması oyuncuların top tutmasında zorluklara neden oldu. Müsabakada Düzcespor ilk dakikalarda sağ taraf ve sol taraftan getirdiği toplarla etkili olmaya başladı. Rakip Gölbaşıspor çok savunma yapmadı. Yaptığımız ataklar sonucunda ilk on dakikada 2-3 gol beklerken final paslarında son dokunuşlarda etkili olamadık. Murat Aydın’ın ileride etkisiz kalması arkadaşlarına yardımcı olmaması göze çarptı. Murat Aydını ben bu kadar etkisiz hiç görmedim oyunda olup olmadığı hiç belli değildi. Sağda oynayan Mehmet solda oynayan Burak Seres ilk yarım saatte iyi işler yaptılar. Murat Akgül savunmanın sağında oynayan Nuri ve solunda oynayan Zihni’nin arkadaşlarına bu katkıyı sağlamaları Gölbaşıspor’un savunmasını dağıtmaya yetmesine rağmen ilk yarım saatte son final paslarında ve son vuruşlarda başarılı olamadık. Murat Akgül’de ileriye ve orta sahaya destek olmasına rağmen bir türlü gol atamadık. Nitekim soldan kullandığımız korner sonucunda gerilerden gelen Zahit topa iyi dokunarak Düzcespor’umuzu 1-0 öne geçirdi. Golden sonra oyun yine bizim kontrolümüzde olmasına rağmen ilk yarının uzatma bölümlerinde Amatör takımların bile zor hata yaptığı sağ kenardan kullanılan taç neticesinde top ters tarafa atılınca bu kez Nuri’nin adam paylaşımını ve Mehmet’in çok içeride olmasında dolayı rakip, birden kaleci İbrahim ile karşı karşıya kaldı. Yerden güzel bir vuruşla Gölbaşı ilk yarının sonlarında soyunma odasına 1-1 ile girmeyi başardı. Bu gol Gölbaşı’na moral oldu. Düzcespor takımı bu gibi goller yememesi gerekir. bırakın Düzcespor’u bırakın hiçbir takımın böyle goller yememesi gerekir.
İkinci yarıya Düzcespor rüzgarı arkasına alarak başladı. Sağ kenardan ve sol kenardan getirilen toplar yapılan ortalar son final paslarında oyuncularımızla bu topları buluşturamadık. Yakaladığımız birçok kontra topları ya auta ya da oyuncuların olmadığı bölgelere atarak saç baş yolduk. Neden son paslarda acemi gibi davrandık? Bunu kestirmek çok zor! Orta kesilmesi gereken yerde kaleye, kaleye vurmamız gereken yerlerde orta yaptık. Bir an önce gol atmamız gerekiyor diye strese girmememiz lazım. 4’e 3 3’e 2 yakaladığımız pozisyonlar çok olmasına rağmen bunların hiç birini değerlendiremeyince maçın uzatma bölümlerinde sağ taraftan gelişen atakta rakibin topa kötü vurması yüzünden mağlup olmaktan son anda kurtulduk. Gölbaşıspor’a gelince tam bir Bölgesel Amatör takım gibi geride savunması ağır çok pozisyon veren bir savunma anlayışı olan savunma kurgusu var. Orta sahaları bir kişi hariç top tutan bir oyuncuları yok. Sadece mücadele eden bir takım zaten araştırdığımda oyuncular kendi evlerinde kalarak idmanlara ve maçlara gidiyor. Ankara’da oynayan oyunculardan kurulu bir takım yapmışlar. Düzcespor bana göre her hafta iyi olacak gibi gözüküyor ligde puan alamadığımız gibi gözükse de ilk 7 veya 10 hafta arasında ligin tepesinde olmamız gerekiyor bunu da yapacak kadroya sahibiz ama burada taraftarlara bir sözüm var eğer yönetim bir takımın başına bir Teknik sorumlu getirdiyse hepimizin saygı duyması gerekir bütün teknik adamlar zaten başarılı olmadığını anlarsa istifa eder ama bakıldığında daha iki hafta geçmiş daha çok uzun yol varken yeni bir Teknik adamın gelmesi bizlere ne verir ve alır bunu iyi düşünmek gerekir bizlerin takım kötüyken takıma sahip çıkmak takım iyi iken herkes takımın yanında oluyor önemli olan takım kötü iken takımıza sahip çıkmak daha mantıklı geliyor kii Düzcespor kötü oynamıyor iyi oynuyor bu iyi oyunu ileriki haftalarda takımımız daha iyi olacak ben buna inanıyorum çünkü bunu görüyorum taraftarı ile yönetimi ile oyuncuların bu zor döneminde yanında olması gerekir Düzcesporun uzun bir dönemde Bölgesel lig oynadığını bilmemiz gerekir evet bazı yanlışlıklar yapıldı bunu bende kabul ediyorum ama lig başlayınca bunları unutmamız takımıza sahip çıkmak gerektiğini düşünüyorum son olarak takımın içindeki oyunculara göre düzen olmaz bu düzeni kim bozarsa kadro dışı kalmasında fayda olacağını düşünenlerdenim her oyuncunun,taraftarın,basının Teknik kadroya saygı duymasını başarısızlığında zaten istifa edeceklerini bunun böyle yürüdüğünü bu sadece Murat Şenvardar için değil bütün teknik adamlar içinde geçerlidir bir tek Düzcespor var başka Düzcespor yok bunu bilelim bizlere yeter.
Yorumlar (2)
DÜZCESPORLU ÖĞRETMEN 6 yıl önce
TAKIMIN MORALİNİ BOZMAYALIM.DAHA İLK MAÇLARDA OLUMSUZ YORUM YAPANLAR BENCE DÜZCESPORU DEĞİL KENDİ MENFAATLERİNİ DÜŞÜNENLERDİR.UNUTMAYALIM BU TAKIM İLK BEŞTE OLDUĞU HER AN ŞAMPİYONLUK ŞANSI VARDIR VE BU GRUPTAN 2 TAKIM 2.LİGE YÜKSELECEK.
Düzcesporlular 6 yıl önce
gerçekten durumun özetini yapmışsınız... takım iyi oynuyor yakında alışıp hak ettiğimiz yere geleceğiz. hemen istifa seslerini kesin daha yeni başladık. 6-7 haftaya ligin üstlerinde oluruz rahat olun.
19°
açık