banner851

banner614

Futbol ve Basketbolda Yokuz

banner619

Düzce ilinin fubol ve basketbolda yer alan temsilcileri haftalardır galibiyeti unuttu. Futbolda Düzcespor. Basketbolda gençlikspor ve poyrazspor adeta biz yokuz diyorlar.

banner846
Spor 02.11.2009, 15:30
127
Futbol ve Basketbolda Yokuz
banner844

Düzce ilinin türkiye liglerinde yer alan temsilcileri üç hftadır yüz güldürmüyor
öncelikle futbol ve düzcespor.
Düzcespor uzun bir süre kayyum tartışmalarıyla zaman kaybetti ve kayyumluğa atanan mustafa yılmaz öncelikle yönetim kurulu ve teknik heyetini oluşturdu.
Ardından transferler yapılmaya başlandı ve bu arada genel kurul kararı alındı
yapılan kongrede yönetime talip olan mustafa yılmaz başkanlığındaki liste göreve seçildi
yeni yönetim transfer çalışmalarını sürdürürken bir yandanda kaynak bulmaya çalıştı.
İmkanlar ölçüsünde oluşturulan kadro ile yeni sezon hazırlıkları başladı.
Hazırlıklar sürerken bir yandanda geçen sezon son oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle üç maç saha kapatma ve seğircisiz oynama cezası hem yönetimi hemde teknik heyeti kara kara düşündürüyordu.
Lig başladı ve ilk maçta maltepe deplasmanında rakibine 4-3 yenilmesine rağmen düzcespor gelecek için umut veren bir oyun ortaya koymuştu.
Ardından cezalı maçlar başladı üç cezalı maçınıda bolu şehir stadında oynayan kırmızı lacivertiler deplasman ve cezalı maçlarda aldığı puanlarla ligde ikinci sıraya kadar
yükseldi ve tüm düzce adeta playoof hesapları yapmaya başladı
ardından ne olduysa oldu ve düzcespor.da para krizi ortaya çıktı
bu kriz aşılmadan lider anadolu üsküdar maçına gidildi ve bu maç sezonun en farklı malubiyetiyle 5-1 olarak sona erdi.
Ardından futbolcular alacakları ödenmediği için idmanları boykot ettiler ve kırıkkale maçıda kaybedildi
kırıkale maçından sonra ödemeler yapılmasına rağmen cezalı ve sakat futbolcuların sayısının çocukluğu nedeniyle rakibine karşı idial kadrosundan yoksun çıkan düzcespor takımı maltepeden yediği dört golle yenildi ve düzcespor son üç haftada aldığı malubiyetlerle tehlike bölgesine indi
sonuç olarak düzcesporlu futbolcular sezon başındaki performanslarının yarısını bile ortaya koyamadıkları için son üç maçta hezimet yaşandı ve teknik heyet görevinden ayrıldı.
Diğer yandan düzcesporun geleceği olarak bakılan ve üzerine titrenen u 18 takımı oynadığı üç maçta bir beraberlik iki malubiyet alarak bu kulvardada pek bir varlık gösterilemedi.
Basketbolda yer alan akcakoca poyrazspor ile düzce gençlikspor ise adeta düzcesporu takip edercesine sezonun ilk üç haftasında oynadıkları üç maçıda hem içerde hemde dışırda kaybederek düzce ilinin türkiye liglerinde hüsran yaşamasına neden oldular
hem futbolda hemde basketbolda bu işe gönül verenlerin ve imkanı olanların yanı sıra düzceyi yönetenlerinde düzcenin sporunu kalkındırmak adına bir hamle yapmaları bekleniyor aksi halde biz türkiye liglerinde yokuz der gelecek sezonda kendi liglerinimizde mücadelemizi sürdürürüz

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu