banner851

banner614

FUTBOLCULARA BORÇLAR YÜKSEK

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerini (BAL) oynatmama kararı alırken takımların oyunculara büyük borçları olduğu öğrenildi.

banner846
Spor 01.07.2020, 12:08
1227
FUTBOLCULARA BORÇLAR YÜKSEK
banner844

TFF’nin aldığı bu karar futbolcuları zor durumda bırakırken kulüplerin kalan 6 maçta oyunculara ödeme yapmayacağı öğrenildi. Maçları oynamak istemeyen kulüplerin oyunculara borçları bulunurken oyuncuların maddi olarak zor durumda kaldıklarından ve üç aydır kulüplerinde tek kuruş alamadıkları bilgisine ulaşıldı.

2. LİG 3. LİG VE BAL OYUNCULARI

Maçları oynamak istemeyen kulüplerin oyuncularına borçlarını vermezken oyuncuların çeşitli yerlerde çalıştıkları öğrenildi. TFF’nin zor durumda kalan oyunculara ne gibi katkı yapacağı soru işareti olarak kalırken bu vebali kim ödeyecek sorusu akla geldi. Bölgesel amatör kümede oynayan oyuncuların yaptığı açıklamada maçların oynanmaması nedeni ile kulüplerinden alacaklarını istemelerine rağmen geri dönüşün olmadığı nasıl olsa maçlar oynanmayacak diye kendilerine sırt çevirdikleri öğrenildi. Birçok takım bu uygulamayı yaparken oyuncuların mağdur oldukları öğrenildi.

Yorumlar (0)