banner851

banner955

FUTBOLDA İLK

Orhan Saka Amatörler Evinde düzenlenen, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarihinde ilk kez kurulan Kadın Komisyonu, “Sporda Kadın Emekçiler” panelinde spor camiası ve kadın temsilciler bir araya geldi.

Spor 22.03.2018, 12:23
252
FUTBOLDA İLK

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez'in destekleriyle İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarihinde ilk kez kurulan Kadın Komisyonu, "Sporda Kadın Emekçiler" panelinde İASKF Yönetim Kurulu'nun yanı sıra spor camiasının önde ile gelen kadın temsilcileri bir araya geldi.

Orhan Saka Amatörler Evinde yapılan panele spor kulüpleri, hakemler, saha gözlemcileri, saha komiserleri sağlıkçılar, antrenörler, kadın sporcular, kadın yönetici ve temsilciler yoğun bir katılım gösterdi. FIFA kokartlı ilk kadın hakem Doç. Dr. Lale Orta da panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Spor hayatlarında kadınların yaşadığı sıkıntıların dile getirildiği panelde, sosyal anlamda kadınlarla yapılacak olan projelerin konuşulduğu komisyon "Kadınım, ben de varım" ve "Biz olmadan olmaz" sloganları büyük beğeni kazandı.

Yorumlar (0)
22
açık