banner851

banner614

GENÇLER, GELENEKSEL SPORLARI YAKINDAN TANIYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 81 ilde faaliyete geçirilen İl Spor Merkezlerine, geleneksel spor dalları da eklendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı “Engelliler Spor Merkezi”nden sonra bir diğer büyük hareketi; Geleneksel Spor Dallarında başlattı.

banner619
Spor 13.07.2016, 17:16
225
GENÇLER, GELENEKSEL SPORLARI YAKINDAN TANIYACAK

 Bakanlık, yurdun dört bir yanında gerçekleştireceği kapsamlı organizasyonlarla, milli ritüelleri bünyesinde barındıran Türk örf adet ve geleneklerindeki yardımseverlik, misafirperverlik örneklerinin sergilendiği ortamı sağlayan Geleneksel Türk sporlarını  gelecek nesillere aktaracak.

GELENEKSEL SPORLAR EĞİTİMİYLE 'FAİR PLAY' RUHU YAŞATILACAK

Gençler, 30 ilde ve 6 branşta düzenlenecek aktivitelerle “fairplay” ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği geleneksel spor dallarını daha yakından tanıma fırsatını yakalayacak.

 

Proje kapmasında, İl Spor Merkezleri’nde Atlı Cirit, Rahvan Binicilik, Atlı Okçuluk, Aba Güreşi, Kuşak Güreşi ve Şalvar Güreşi eğitimleri veriliyor.

11-17 yaş grubundaki öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için il spor merkezlerindeki eğitimler, antrenörler tarafından uygulamalı ve teorik olarak veriliyor.             

Yorumlar (0)