banner851

banner614

GENÇLİĞE VE DÜZCE’YE VİZYON KATAR

banner619

Uzun süredir gündemde yer alan konulardan biri olan semt sahaları projesi için henüz bürokratlardan, iş adamlarından ve maddi durumu iyi seviyede olan hayırseverlerden herhangi bir girişim yapılmadı. Spor otoriteleri tarafından, konuyla ilgili “Düzce gibi bir spor şehrine gençler için semt sahaları olmazsa olmaz bir nimettir.” denildi.

banner846
Spor 16.04.2021, 12:11 16.04.2021, 17:12
1185
banner844

Düzce gençliğini kurtaracak projelerden birisi de her mahalleye bir semt sahası inşa edilmesidir. Fakat hiçbir siyasi isim, bürokratlar ve şehrin önde gelen bireylerinden böyle bir girişim için herhangi bir adım atılmadı. Düzce ilinin birçok mahallesinde gençlerin enerjilerini atarak, internet bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan arınacağı, rahat şekilde basketbol, voleybol ve futbol gibi birçok spor aktivitesini gerçekleştireceği semt sahaları maalesef bulunmuyor. Sporseverler ve spor otoriteleri tarafından uzun süredir gündeme gelen ama bir türlü hayata geçmeyen bu önemli proje için niçin bir adım atılmadığı sorgulanıyor.

HER MAHALLEYE YAPILAN SEMT SAHALARI GENÇLİĞE DEĞER KATAR

Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan ülkemizin futbol da Avrupa standartlarının altında kalmasının değişik nedenleri var. Bunların başında çocukların futbol oynayacakları semt sahalarının olmaması listenin başında geliyor. Birçok ilde bulunan semt sahalarının Düzce ilinde neden olmadığı bilinmezken yapılacak bu projeyle birlikte Düzce gençliği kötü alışkanlık edinmekten kurtarılacaktır.

Son zamanlarda gençlerin çok fazla şekilde uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklarının olduğu iddia edilirken spor semti projesiyle bu gençlerin spora yönlendirilmesiyle birlikte yeni nesil gençlerimize yeniden hayat verilebilir. Bu nedenle Düzce’de her mahalleye bir spor sahasının yapılması gençler için ve şehrin vizyonu açısından Düzce’ye değer katacaktır.

Yorumlar (8)
adamın teki 3 ay önce
Türkseven ailesi öncülük yapsın, yapsın bir kaç tane semt sahası, hodri meydan!
Resul İnan 4 ay önce
konuralp te çocuğu götürcek salıncak kaydırak yok saha yapacakmış beyfendiler
kadir 4 ay önce
nasıl bir haber yazımı bu. Böyle haber mi olur
hakan 4 ay önce
milletle dalga geçmeyi bırakın. yapamayacağınız şeylere vaat etmeyin.
Gökhan SERDAR 4 ay önce
demetevler de oturuyorum bundan 10 yıl önce evimin yanında ki adliye lojmanlarında basketbol oynamak istedim. savcı izin vermedi babanın parasıyla yaptırdın devletin saha diyince 5 polis gönderip beni sorguya çektirdi utanmaz.
Gökhan SERDAR 3 ay önce
başkan en sonunda uzunmustafa ya döneceğim. devlet zıvanadan çıkmış. prag da atina da o savcının rüyasında göremeyeceği yerlere girdim. komik savcı boktan bir basket sahasına sokmuyor:)
Uzun Mustafalı 4 ay önce
Arkadaş Uzun mustafaya gel neden terkettin:))
Gökhan SERDAR 4 ay önce
10 yıl önce evimin yanında ki lojmanlar dışında basketbol sahası yoktu. şimdi saha açtılar spor salonu açtılar ama kalp damarı tıkanmasından 2 tane stend takıldı şimdi istesem de spor yapamıyorum. 20 yıllık devlet memuruyum bu devlete hakkımı helal etmiyorum.