banner851

banner614

HALI SAHALAR İÇİN YENİ AÇIKLAMA

banner619

İçişleri Bakanlığı tarafından dün itibariyle açılacağı iddia edilen halı sahalarla ilgili bir açıklama yayınladı. Bakanlık, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek şu an için halı sahaların kapalı kalmaya devam edeceğini duyurdu.

banner846
Spor 05.08.2020, 12:06
1560
HALI SAHALAR İÇİN YENİ AÇIKLAMA
banner844

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kamuoyunda yaygın bir şekilde halı saha olarak adlandırılan tesislerin 4 Ağustos 2020 tarihi itibariyle açılacağına dair bazı basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur:

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından halı sahaların açılmasına yönelik rehber hazırlama çalışmaları devam etmekte olup, halı sahaların faaliyetlerinde uymaları gereken rehber çalışmasının tamamlanmasını müteakip Bakanlığımızca halı sahaların faaliyetlerine dair İl Hıfzısssıhha Kurullarınca karar alınabilmesine yönelik Valiliklere gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

"Dernek Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu"

Asılsız haberlerin kaynağı olduğu anlaşılan Halı Saha Futbol Federasyonu için Bakanlık tarafından yapılan suç duyurusu şu şekilde, “Dernek statüsünde bir sivil toplum örgütü olup yetkili resmi bir spor federasyonu değildir. Adı geçen dernek yöneticileri hakkında TCK 262. maddesi (Kamu Görevinin Usulsüz Olarak Üstlenilmesi) kapsamında Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulmuştur."

Yorumlar (2)
esnaf 82 11 ay önce
sadece halısahalarda mı var bu virüs her yer açık hamamlar bile açık be yazık günah gençler enerjilerini nasıl atacak nasıl spor yapacaklar eger halısahalar kapanıyorsa hamamlarda kapatılsın
Esnaf 81 11 ay önce
Corona sadece halı saha tesislerinde mi yayiliyor, uzun zamandir kapali çorba ettiler
19°
kapalı