banner851

banner614

‘’HEDEFİMİZ GENÇLERE SPORU SEVDİRMEK’’

banner619

Düzce'de, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu işbirliğiyle düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri başladı.

banner846
Spor 07.10.2019, 17:34 07.10.2019, 18:26
634
banner844

Etkinliklerin başlaması dolasıyla İstanbul Caddesi'nde düzenlenen kortej yürüyüşüne katılan sporcular ve vatandaşlar bando eşliğinde etkinliklerin yapılacağı Anıt Park Meydanı'na kadar yürüdü.


 


Anıt Park’ta saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığına ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası 81 il de olduğu gibi, ilimizde ve ilçelerimizde hafta boyu çeşitli sportif aktivitelerle bugün itibariyle kutlamaya başlanacaktır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Amatör Spor Haftası kapsamında yapılan etkinlikler planlanan faaliyetlerle halkımızı düzenli fiziksel aktiviteye alışkanlığına özendirmek, spor merkezlerimiz de spora yeni başlayan çocuklarımıza müsabaka tecrübesi kazandırmak, yetenek taraması yapılarak spora yönlenmiş olan çocuklarımızı bağlı oldukları kulüpleri ve sporcuları halkımıza tanıtılması hedeflenmektedir.‘’ dedi.
 


Genel hedeflerinin çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler olmasını sağlamak, vatanını ve milletini seven sporcular olarak yetiştirmek olduğunu belirten Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci şunları kaydetti:
‘’ Ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürü oluşması, spor kültürünün yayılması ve her hanede spor yapan kişi sayısını arttırmak kurumsal olarak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.’’
 


Düzce Amatör Spor Kulübü Başkanı Bayram Ali Kubilay şunları kaydetti:
‘’Spor faaliyetlerinde elde edilen başarılar bir milletin kudretini, imkânlarını, medeni kabiliyetini ve istikbale bakış açısını ortaya koyan önemli göstergelerden birini oluşturmaktadır. Spor bir milletin gençlerinin ona ayakta tutmasını sağlar, her yıl Ekim ayının ilk haftasında coşkuyla kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri gençlerin spor kültürünü arttırmakta ve sporun daha iyi kavranması yönünde ışık tutmaktadır. Gençler geleceğimizdir özgüveni yüksek dinç ve sağlıklı bir geleceğimiz olsun istiyorsak yarınlarımız olan gençlere gerekli değeri verip onları iyi eyitmeliyiz. Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ödüllendireceğimiz ulusal ve uluslararası derece almış sporcularımızı ve çalıştırıcılarını tebrik ediyorum kendilerinin diğer sporcularımıza da örnek olmalarını diliyorum. Gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumanın yolunun spordan geçtiğini unutmamalıyız. Onlara spor yapacak güzel mekânlar hazırlamak hepimizin ortak görevidir spor ne kazanma hırsı ne kaybetme korkusudur tek kelimeyle özgüvendir.’’Program Düzce Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı ve güreş branşlarındaki sporcuların gösterileri ile devam etti. Hikmet Akın Ortaokulu öğrencilerinin oynadığı halk oyunu ile etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
 


Son olarak Düzce’de ki dereceli sporculara hediye takdim edilerek etkinlik sona erdi.HABER: S.AYDINLI

Yorumlar (5)
Barbarosağa 2 yıl önce
işiniz gücünüz yok boş işlerle uğraşılıyor maksat bişey yapıyoruz olsun yazık günah insanlar aç iş yok aş yok kış geldi bunların önlemini nasıl alabiliriz iş sahaları açılmalı işimiz insanlara aş sağlamak bunlarla boşa zaman geçirmemek gerek
ilhan özküçük 2 yıl önce
değerli feyzullah bey; inanın düzceye gelen işinde başarılı özverili devletine bağlı şaibesiz ender müdürlerden biri..inşAllah senide harcamazlar..Allah yar ve yardımcın olsun....
Mevlüt Uçar 2 yıl önce
Sayın müdürüm lafla olmuyor. Gerçek ve kıymetli olan yatırım yapmak. İşgal ettiğiniz koltuğun hakkını verin.
Mevlüt Uçar 2 yıl önce
Düzcede Basketbol konusunda gençlerde çok büyük başarılar var. Hepside velilerin çabaları ile oluşmuş başarılar. Birisi çıkıp söylesin Düzcemizde bu konuyu dikkate alıp nasıl bir ön açma teşfik etme yapacaksınız. Sadece laf salatası
Mevlüt Uçar 2 yıl önce
Konuşmaların hepsi fuzuli. Düzcenin gençlerini spora ilgi duyar hale getireceklermiş gülüp geçiyorum. Sayın müdürüm siz ve düzcenin spor konusundaki muhatapları gençleri spordan sadece soğutuyorsunuz. Sıfır yatırım bolca laf.