banner851

banner955

‘HER MAÇIMIZ FİNAL HAVASINDA’

Sportmence programına telefon bağlantısıyla katılan Düzcespor’un deneyimli ve başarılı Teknik Direktörü Yavuz İncedal, program konukları Düzcespor Eski Genel Kaptanı Muharrem Özçiftçi ve Düzce Postası yazarı Metin Köseer’in sorularını yanıtlarken, Düzcespor’un sezon başından bu yana izlediği stratejiyi anlattı. Düzcespor’un yeni bir takım olmasına rağmen karakterli, uyum sağlayan, deneyimli bir takım olgusuna kavuştuğunu ifade eden İncedal, “Zor bir gruptayız. Her maçımız final havasında, biz kalan 14 haftayı maç maç düşünüyoruz. Taraftarlarımız hep destek verdi. Bundan böyle de devam etmeli. Başarı bekliyorsak Düzcespor’un etrafında kenetlenmeliyiz.” dedi.

Spor 17.02.2022, 16:25
657
‘HER MAÇIMIZ FİNAL HAVASINDA’

Öncü TV’nin ekran klasiği Sportmence programına canlı telefon bağlantısında katılan Düzcespor’un başarılı ve deneyimli Teknik Direktörü Yavuz İncedal, Düzcespor’un sezon başından bu yana başarılı olması için yapılan çalışmaları değerlendirerek, “Düzcespor, yeni kurulan bir takım.  Çok değişik karakterli oyuncu grupları geldi, hepsi bir birinden değerli. Geçen yıldan bir kaptan Nevzat vardı.  Yeniden bir takım inşaat etmek, bunların uyumunu sağlamak gerçekten kolay değil. Öncelikle belirli bir strateji üzerinden gittik. Dedik ki; önce futbolcu karakterleri.  Hedefe getirecek, uyumlu oyuncular olsun.  Kısa sürede uyum sorununu çözecek tecrübeye sahip olsunlar dedik. Bunda başarılı olduk.

Ama bunun için belirli bir mesafe kat etmek gerekiyordu.  İkinci ana planımız ise yukarıda bir yeri sağlam bir yeri elde etmekti. Biz çünkü yarışmacı bir takımımız. Oyuncu yetiştiren bir takım değiliz. Yarışmacı bir takım olduğumuz için oyuncularımızı ona göre seçtik.  Bizi yukarıda tutabilecek ortamı da yarattık. Bizde bu da her geçen gün özgüveni artırdı. Yönetim kurulumuz ve başkanımız bize her konuda desteğini esirgemedi, Bize ve takıma her zaman güveni olduğunu söyledi.  Taraftarlarımız devreye girdi, takımımıza bir güç ve enerji verdi.  Biz bir ve iki strateji de başarılı olduk.   3. stratejimiz ise şampiyonluğa giden yolu açmamız gerektiğiydi. Bu da bir takım olgusu, karakterlerin uyumu,  şampiyonluk yoluna gidebilecek bir yapıyı oluşturmaktı.  Biz biri ve ikiyi aştık. Şimdi,  üçüncü aşama dediğimiz şampiyonluk yolundaki aldığımız mesafeyi devam ettirmek istiyoruz.”

“LİGİN UZUN BİR MARATON, GRUBUMUZ ZOR BİR GRUP”

İncedal ligin uzun bir yol olduğunu vurgulayarak, “ Tabii ki lig uzun bir maraton, 14 haftalık bir periyot. Grubumuz çok güçlü takımlardan oluşan bir grup.  Her maç final havasında olacak. Ortaya şöyle bir sunum yaptık. Maç maç düşünerek gidelim.  Bazen sahada istediğiniz oyunu yansıtamaya bilirsiniz. Rakiplerin size karşı katı defans tutumları, bizim o mevkilerdeki geçişlerimizi final paslarına bize müsaade etmediler. Onu için maçların 1-0 bitme nedenleri buna bağlı.  Bu grupta 4 takım düşecek. 5 takım şampiyonluğa oynuyor. Özetlersek dirençli ne yaptığını bilen istikrarı koruyan, kadro istikrarını koruyan skor istikrarı koruyan bir anlayışı ortaya koyduk.  Sizin de dediğiniz gibi şampiyonlar ligi bir grup. İsteseniz böyle bir grup oluşturamazsınız.” ifadesinde bulundu.  

“DESTEKLERİNİ BİZDEN ESİRGEMESİNLER, O ZAMAN BAŞARI GELİR”

Yavuz İncedal canlı telefon bağlantısında Düzcelilere ve kent dinamiklerini de seslendi ve İskenderunspor’dan örnekler verdi: “Düzcespor taraftarı takımlarını çok seviyor. Bu takıma, bu çocuklara daha çok destek versinler. 14 haftalık periyodlarda değişkenlikler olabilir. Yılmasınlar. Bakın İskenderun Iğdır’a gidiyor, yeniliyor. Dönüşte, 1 kilometrelik bir konvoyla mağlup olmuş bir takımı karşılıyor, İskenderunlular. Hava alanından alıp şehre getiriyorlar. Bu çok önemli bir olay. Düzcespor taraftarları takımlarını yalnız bırakmasınlar, biz bize güvendiklerini çok iyi biliyoruz.  Buradan bir de kent dinamiklerine seslenmek istiyorum: Bu gün Düzcespor’un yanında yoksak,  ne zaman olunacak?   Düzce bir futbol kenti bunu da çok iyi biliyorum.  Hep beraber olmanın zamanı. Şampiyonluk istenen duyguyu da iyide biliyorum. Antrenörlük hayatımın yüzde 60’ı şampiyonluklarla play off finalleriyle geçti. Bu duyguyu çok iyi biliyorum.  Kentin insanları başarı ve şampiyonluk isterlerse o takımın etrafında kenetlenirler.  O takımda başarılı olmak için koşar.  Düzce spora destek olan bir taraftar grubu var. Bize destek olan herkese bir kere daha teşekkür ediyorum. Bir takımın başarısı için taraftar grubunun, yönetimin, futbolcunun ve teknik heyetin ve medyanın eli değmiyorsa başarı yoktur.  Bu elementler bir arada olursa başarı gelir.  Bu gün bu yolda gidiyorsak, bu da   destekle yürümüştür. Düzcespor’un, yönetim kurulunun ve başkanımızın, sporcularımın, ben teknik heyetimin bu saatte sonra çok büyük desteğe ihtiyacı var bunu esirgemesinler.   Sonuçta bizim başarılı olacağımıza inanıyorum. “

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (5)
Koçak ailesi 8 ay önce
Sn Hocam konuşmanızı dinledim proğramda sizi hep sahada görüyorduk telefon konuşmanızda şunu anladık çok samimi ve içten birisisiniz çok belli aynı zamanda takımımızın başarısına çok iyi odaklanmışsınız başarılar diliyoruz.
İsmail poyraz 8 ay önce
Hocam her zaman yanınızdayız iyi gidişatımız var Allah’ın izniyle yıl sonu 2. Liğe çıkacağız o inancı sizde,futbolcularımızda görüyoruz cumartesi maçadayız Allah’ın izniyle
Durmuş kayacan 8 ay önce
Yavuz hoca bu saatten sonra bu takımı motive konsantre taktik teknik oyun planları iyi çalışıp maçları kazanırsa şampiyonluk takım ve hocaya yazar şampiyon olmak için çok çalışma yapmak lazım maç sahada kazanılır başarılar düzcespor
Turgay 8 ay önce
Öncü tv yi tebrik ederim proğramınızı izliyorum konuşmacı arkadaşlar çok yapıcı,ve destek verici konuşmalar yapıyorlar takımımız da zaten başarılı bir şekilde gidiyor tabiki destek şart maddi manevi Düzcemizin amirleri,iş adamları daha çok destek vermeli IĞDIRSPOR ve İSKENDERUNSPORUN paraları çok buna rağmen bizim takım çok iyi götürüyor maşAllah hepsine..
Sırlı başgöz 8 ay önce
SENİ YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM YAVUZ HOCAM BU KADAR GÜZEL KONUŞMANIZ SİZİN NE KADAR BİLİNÇLİ NE KADAR KALİTELİ BİR HOCA OLDUĞUNUZU GÖSTERİYOR O KADAR GÜZEL MESAJLAR VERMİŞİMİZ Kİ SİZİ ALKIŞLIYORUM BAŞARILAR DİLERİM HOCAM..
20
açık