banner851

banner614

İLK ALTIN MADALYA

Azerbaycan'ın Bakü Şehrinde Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına Düzce’den katılan Gülhan Bilgiç Genç Bayanlar 50 Kg sıkletinde sol ve sağ kolda şampiyon olarak 2 altın madalya kazandı.

banner619
Spor 09.06.2014, 16:18
223
İLK ALTIN MADALYA

Düzceli Bilek Güreşi sporcuları, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Düzce’ye Avrupa Şampiyonluğunu getirdi. Azerbaycan’ın Bakü Şehrinde Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına 25 ülkeden 500 sporcu katılırken Türkiye 49 madalya ile Avrupa ikincisi oldu. Başarısında antrenörü Ali Günaçtı’nın emeğinin çok olduğunu söyleyerek teşekkür eden Gülhan Bilgiç, “ Düzce’nin ve Ülkemin adını her platformda duyurmak istiyorum” dedi.


Milli takım antrenörü Ali Günaçtı "Gülhan Bilgiç çok yetenekli ve hırslı bir sporcu. Bu başarı ona yetmez önümüzde dünya şampiyonası var orada da şampiyon olacağına inanıyorum. Bakü’de yapılan 25 ülkeden 500'den fazla sporcunun katıldığı bu şampiyonada Türkiye olarak ilk defa takım halinde Avrupa ikincisi olduk. Ayrıca en fazla madalyayı bu yarışmada kazandık. Gençler, Büyükler, Masterlar bay ve bayan toplam 106 sporcu ile katıldığımız yarışmada 14 altın 15 gümüş 20 bronz olmak üzere toplam 49 madalya kazandık. Hedefimiz Dünya Şampiyonasında daha başarılı olmak " şeklinde konuştu.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)