banner851

banner955

İller Arası Judo Şampiyonası Düzce'de Yapıldı!

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile iller arası judo şampiyonası Düzce'de yapıldı. Federasyon başkanınıda izlediği Şampiyonaya 11 ilden 250, Düzce'den ise 90 sporcu katıldı.

Spor 20.06.2010, 19:24
195
İller Arası Judo Şampiyonası Düzce'de Yapıldı!

judo sporunda düzce son 1.5 yılda büyük ilerleme ve başarı gösterdi ve illerarası Türkiye şampiyonası ilimizde yapıldı. 18 Temmuz spor salonunda yapılan şampiyonaya 11 ilden 250 civarında soprcu katıldı ilimizden ise 90 sporcu yarıştı. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal,ında yakından takip etitği müsabakaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Korhan Öztekin'in yanı sıra sporcuların anne ve babalarıda heycanla izlediler.
Şampiyona hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Korhan Öztekin, "Biliyorsunuz ki ilimizde judo yaklaşık 1.5 yıldır yapılan bir spor. Bu bir buçuk yıl içerisinde jodu branşına başvuru sayısında patlama yaşadık. Ayhan Alayıldız hocamızı Sakarya'dan ilimize getirdik. Kendisi başarılı bir hoca. İlimiz judoda çok büyük yol kat etti. Balkan şampiyonası milli takım kampına bir minik sporcumuzu gönderdik. İnşallah kampta başarılı olur ve ilimizi milli takımlarda temsil eder. Burada bir şampiyona düzenledik ve 11 ilden 250 sporcu katıldı. İlimizden ise bu şampiyonaya 90 sporcu katıldı. Bir günlük bile olsa bu şampiyona Düzce'ye turizm açısından destek veriyor. Federasyon başkanı ile görüştüm, judo sporunu Düzce'ye daha iyi bir şekilde yayabilmek için Türkiye şampiyonasının bir ayağını Düzce'de gerçekleştirecekler. Ayrıca ilimizde Judo hakem kursuda yapılacak" şeklinde konuştu. Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ise, "Bu gibi organizasyonları yanlız bırakmayanlar için çok teşekkür ediyorum. Korhan beyin bana anlattıklarına göre Düzce'de henüz 1,5 yıl içinde oluşturulan bu spor güzel ivme kazanarak büyük kitlelere ulaşmış. Gençlik ve Spor İl Müdürü ile Judo antrenörü bir araya geldiği zaman o branşa sahip çıkıldığını gösterir. Şu anda hem burada hem Ankara'da yine 11-12 ilin katılımı ile bir şampiyona düzenleniyor. Bizim için bu gerçekten çok güzel bir şey. Çünkü hem Düzce'de hem Ankara'da iki şampiyona düzenlenmesi Türkiye Judo da ilerlediğini gösterecektir. Dünya çapında Judo olimpik bir branş olduğu için 198 ülkede sporcular bulunuyor. Olimpiyatlara en zor girebilme dalıda yine judodur. Çünkü 198 ülkeden binlerce sporcu olimpiyatlara katılmak için başvuru yapıyor. Olimpiyatlara ise 32 sporcu katılabiliyor. Şu anda Türkiye dünya sıralamasında iyi bir yerde değil amacımız ülkemizi layık olduğu en iyi yere getirmektir. Ayrıca Türkiye şampiyonalarının bir ayağınıda Düzce'de yapacağız" dedi.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız