banner851

banner955

İŞTE DETAYLAR

Düzce süper amatör kümenin akıbeti ne olacak sorusunun yanıtı aranırken takımların endişeli bekleyişleri devem ediyor.

Spor 25.06.2020, 11:22
1048
İŞTE DETAYLAR

MAÇLAR OYNANIRSA NE OLACAK

2019-2020 futbol sezonunda maçlar başlarsa Akçakocaspor Gölyakaspor deplasmanında boy gösterecek Akçakocaspor en yakın rakibinden 5 puan önde bulunurken Akçakocaspor bu deplasmandan alacağı bir puan bile kendisine yetecek. Akçakocaspor 6 maçta 14 puan toplarken Cumayeri Belediyespor 6 maçta 9 Gölyakaspor ve Kaynaşlı Belediyespor 8 puan topladılar.

MAÇLAR OYNANMAZSA NE OLACAK

Türkiye amatör kurul maçları oynatmazsa Akçakocaspor direk şampiyon ilan edilip Bölgesel amatör ligine çıkacak. Küme düşen takımların ise kümede kalabileceği konuşulmakta. Bu duruma göre eğer düşme olmadığı taktirde Bal’da 2020-2021 futbol sezonunda Düzce ilini üç takım temsil edecek. Bu takımlar Çilimli Belediyespor, Beyköy Belediyespor ve Akçakocaspor takımları temsil edecek.

BÖLGESEL AMATÖR KÜMENİN SON DURUMU

Bölgesel amatör ligi Türkiye futbol federasyonu oynatmadığı takdirde nasıl bir statü uygulayacakları netlik kazanmadı. Alına bilgi doğrultusunda küme düşmenin olmayacağı yönünde. 2020-2021 futbol sezonunda Bal ligini üç takım ile temsil edecek takımlarımız en az puan toplayan takım direk düşerken diğer az puan alan takım Düzce süper amatör küme şampiyonu ile play aut oynayacak.

Yorumlar (0)
28
kapalı