banner851

banner614

KİM HAKLI KİM HAKSIZ

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör küme maçları seyircisiz oynanacak denilirken, ortada bir adaletsizliğin olduğu gözlerden kaçmadı.

banner846
Spor 18.06.2021, 10:15
1177
KİM HAKLI KİM HAKSIZ
banner844

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada liglerin seyircisiz oynanacağını, sezon başı kulüplere bildirmesine karşı bazı kulüplerin bu avantajı lehine çevirmek için tribüne seyirci aldığı görüldü. Bazı takımlarda TFF’ nin bu yazısına harfiyen uyduğu gözlerden kaçmadı.  Bölgesel Amatörde ilimizi başarılı bir şekilde temsil eden Çilimli Belediyespor ilk maçını geçen hafta Kocaeli Yuvacıkspor önünde oynadı. Bu maçta 20 kişi Yuvacıkspor, 20 kişi Çilimli Belediyespor taraftarları basın ve görevliler maçı izlediler.

Bu maçta Çilimli emniyet teşkilatı doğruyu yaptığı fakat son olarak Karamürsel stadında oynanan Karamürselspor Çilimli Belediyespor Bal müsabakasında Çilimli taraftarlarını ve Düzce basınından hes kodundan tutun her şeyi incelediler. Müsabaka başladığında tribünlerin dolduğu Karamürsel emniyetinin bu seyirciye göz yumduğu görüldü.

ADALETSİZLİK DİZ BOYU

Bu iki maça bakıldığında Çilimli ilçesi emniyetinin kurallara uyduğu ama Karamürsel emniyetinin kurallara uymadığı görülürken kim haklı kim haksız sorusu akla geldi. Düzce takımları kendi sahasında maçlarını seyircisiz oynarken, deplasmanlarda maalesef maçlarını seyircili oynadığı buda büyük adaletsizliği ortaya çıkarıyor denildi. Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri ve gözlemcilerinin bazıları bu seyirciyi görmezlikten geldiği dikkat çekiyor.

Yorumlar (0)