banner851

banner614

KISITLI KADRO İLE SEZONUN İLK YARISI SONA ERDİ

Temsilcimiz Düzcespor sezonun ilk yarısını 29 puan toplayarak 8 galibiyet 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile kapattı. Kırmızı lacivertliler ağları sarstıkları 25 gole karşılık kendi kalesinde ise 18 gol gördü.

banner619
Spor 13.01.2021, 14:14
528
KISITLI KADRO İLE SEZONUN İLK YARISI SONA ERDİ

Yaşanan pandemi süreci ve covid-19 vakaları ile büyük savaş veren Düzcespor bu sebepten ötürü banko maçlarda basit puan kayıpları yaşadı. Düzcespor’un sezonun başında ilk yarıyı uzak ara önde bitirmesi planlanırken takımda yaşanan covid-19 vakaları şampiyonluk hesaplarını alt üst etti. Temsilcimiz Düzcespor Türkiye Futbol Federasyonuna verdiği listede 22 oyuncu ile yola çıkarken birçok genç oyunculardan faydalanamadı. İlk yarı boyunca kaleciler; Furkan Kaçar ve Orhan Erdoğan savunmada; Enver Ayyıldız, Oğulca Şahin, Mutlu Güler, Onur Demir, Abdullah Karmil, Furkan Saki, Hazar Can Gençtürk, orta sahada; Ebu Sıddık Çelik, Osman Boz, Yusuf Akyel, Bulut Kaya, Barış Bozdilki, Nevzat Bilen, Metin Sevinç, Emir Yıldırım, Ensar Uzun, ileri uçta; Ömer Faruk Sezgin ve Malik Karaahmet forma giydi. Düzcespor forması altında Yusuf Akyel, Ömer Faruk Sezgin, Nevzat Bilen, Metin Sevinç gol katkısı yapan oyuncular oldu. Mutlu Güler, Ensar Uzun, Bulut Kaya ise rakip ağlara birer gol atmayı başararak takımımıza katkı sağladı.

EN BÜYÜK EKSİK ALTERNATİF OYUNCULAR

Düzcespor’da ilk yarının sonunda bazı eksiklikler göze çarparken en büyük eksik alternatif oyuncuların olmaması oldu. Covid-19 sebebi ile hastalanan oyuncuların toparlanmada zorluklar yaşarken kulübenin zayıf olması Düzcespor’un fazla puan toplamasına engel oldu. Sezonun ikinci yarısına başlamadan önceki ara transfer döneminde gerçekleştirilecek transferlerle Düzcespor’un kadrosunun iyileştirileceği tahmin ediliyor.

                                           

Yorumlar (0)