banner614

KÖKLÜ TARİHİ VAR

banner619

1967 yılında Düzcespor ve Düzce Gençlikspor amatör takımlarının birleşmesiyle kurulan bir kulüp olurken kulübün renkleri kırmızı lacivert oldu.

banner846
Spor 17.07.2020, 11:03
1108
KÖKLÜ TARİHİ VAR
banner844

Düzcespor 1967-1968 futbol sezonunda Türkiye şampiyonu olarak profesyonel kulüp olurken kulübün resmi olarak ilk başkanı Faik Arıcı oldu. Düzcespor bu tarihten sonra birçok başarılı yıllara imza atarken çok zor günleri de yaşadığı bilinmekte. Düzcespor bu kötü durumlardan ayağa kalkarak rakiplere göz dağı verdiği de unutmamalı.

Düzcespor şu anda oynanan 1.lig seviyesine kadar çıktığı birçok kez süper lig kapısından döndüğü görülürken 1999 depreminden sonra her yıl bir basamak gerilediği,zaman zaman sahipsiz kaldığı kayyuma kadar gidildiği son anda Düzce belediyesi yönetim kurulu oluşturduğu bu yönetimlerin başarısız olduğu bilinmekte. Düzcespor kulübünde en fazla başkanlık yapan Düzce eski belediye başkanı İsmail Bayram olduğu gözlerden kaçmazken  bazı başkanlarında hayata gözlerini yumduğu biliniyor. Düzcespor’un en son başkanlığını  ise Gökhan Kapoğlu yapmakta.

Yorumlar (1)
Murat 12 ay önce
Duzce spor tarihinde takımı 1.lig'e (o zaman ki) çıkarmaya en yakın başkan ki son maçta edirneye yenilince sarıyer çıkmıştı, kürt zeki lakaplı zeki yılmaz'dır. Çoğunuz hatırlamaz bile...
17°
parçalı bulutlu