banner851

banner955

KÖTÜ TEZAHURAT VE SAHA OLAYLARI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Düzcespor Kulübü, 19 Aralık Pazar günü, 18 Temmuz Stadı’nda oynanan Yomraspor maçı esnasında ve maç sonrası kötü tezahürat ve saha olayları gerekçe gösterilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Spor 22.12.2021, 14:18
453
KÖTÜ TEZAHURAT VE SAHA OLAYLARI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonun resmi sitesinde yayınlanan, disiplin sevkleri ile ilgili duyuruda, “Hukuk Müşavirliği'nce 21.12.2021 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporlara göre; Düzcespor Kulübü'nün 19.12.2021 tarihinde oynanan DÜZCESPOR-YOMRA SPOR TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”denildi. 

Ceza gelebilir

Disiplin Kurulu’nun bu sevkine ilişkin Düzcespor’dan 7 gün içinde savunmasını yapması da istendi.  Alınan bilgiye göre, bu 2 ayrı madden oluşan disiplin sevklerine göre, Düzcespor Kulübü’ne ceza gelebilir. Bu ceza ihtara şeklinde de olabilir.

Para cezası da kesilebilir. Düzcespor’a Düzce’de oynanan Alanya Kestel maçı sonrası tribünlerdeki kötü tezahürat nedeniyle 4 bin lira para cezası verilmişti.

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız