banner851

banner614

KULÜPLER BİRLİĞİ İSTEDİ

banner619

Bölgesel amatör İstanbul kulüpler birliği 4.lig kurulmasını isterken müracaatı Türkiye Futbol Federasyonuna ilettiği öğrenildi.

banner846
Spor 30.04.2020, 11:20
882
KULÜPLER BİRLİĞİ İSTEDİ
banner844

İstanbul’da bulunan Bölgesel amatör kulüpler birliği bir dosya hazırladığı bölgesel amatör kümenin devam etmesi dahilinde 4.ligin kurulmasını için taleplerini Türkiye Futbol Federasyonuna ilettikleri bilgisine ulaşıldı. Bölgesel amatör İstanbul Kulüpler başkanı aynı zamanda Alibeyköyspor başkanı olan Muammer Saka’nın başkanlığında topladığını varılan ortak kararda Bal liginin devam etmesini istediklerini bunun yanında 4.ligin kurulmasını hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Saka Bölgesel amatörde kulüplerin büyük sıkıntı ve statü acizliğine uğradıklarını 4.lig kurulursa bunun önüne geçebiliriz diye ifadeler kullandı. Ülkemizde 4.lig kurulması için birçok takım açıklama yaparken oyuncularında 4.ligin kurulması için ortak bir açıklama yaptıkları görüldü. Bunun yanında Türkiye amatör futbolcular derneği bir açıklama yaparak 4.lig kurulmasına sıcak baktığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu daha önce açıkladığı alternatif bir ligin hayata geçeceğini açıklarken takımlarda kadroya giremeyen oyuncular bu ligte oynayacağını belirtmişti.

Yorumlar (0)
19°
açık