banner851

banner614

KULÜPLERİ İLGİLENDİRİYOR

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), tarafından düzenlenen Genel Kurulun ardından futbolda oyuncu değişikliği kuralında yeni bir düzenlemeye gidildi.

banner619
Spor 31.05.2021, 12:13
512
KULÜPLERİ İLGİLENDİRİYOR

Buna göre, sahada kafa çarpışması nedeniyle sakatlık yaşayan oyuncular, takımlarının maç sırasında değişim hakkı dolsa da oyundan alınabilecek ve yerine başka bir oyuncu sahaya dâhil edilebilecek.

Söz konusu kural değişikliği, ocak ayından itibaren geçerli sayılacak. Kuralın kötüye kullanımının engellenmesi amacıyla, bir takım bu sebeple fazladan oyuncu değişikliği yaptığı takdirde rakip takım da maç sırasında bu uygulamadan faydalanabilecek.

Açıklamada, sağlık çalışanlarıyla yapılan uzun süreli görüşmelerin ardından bu konuda kural değişikliğine gidilmesine karar verildiği, bu sayede maç sırasında takımların sakatlık gerekçesiyle sahada eksik oyuncuyla mücadele etmemesinin amaçlandığı belirtildi.

Öte yandan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maçlarda 5 oyuncu değişikliği kuralı, ulusal liglerde 31 Aralık 2021, uluslararası organizasyonlarda 31 Temmuz 2022 tarihlerine kadar uzatıldı. 2020-2021 futbol sezonunda bu kuralı en fazla kullanan takım ise Başakşehir kulübü oldu.

DÜZCESPOR BU KURALA GÖRE TRANSFER YAPACAK

Düzcespor Transfer Komitesi 5 oyuncu değiştirme kuralının tekrar geri gelmesi sebebiyle, bu kurala göre yedek kulübesini daha zengin yapacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorumlar (0)