banner851

banner955

KURUMLARDAN ‘SPOR AKADEMİSİ' İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün "Spor Şehri Düzce" sloganı ile başlattığı spor alanındaki projelerin kapsamı genişliyor. Düzce Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanacak olan 'Spor Akademisi İşbirliği Protokolü' ile alt yapıya yönelik çalışma başlatılarak daha geniş kitlelere ulaşılacak.

Spor 21.12.2021, 15:21
250
KURUMLARDAN ‘SPOR AKADEMİSİ' İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, üzerinde hassasiyetle durduğu ‘Spor Şehri Düzce’ çalışması tüm paydaşları kapsayacak şekilde genişliyor.

Bu kapsamda, hazırlıkları tamamlanan; Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasından spor kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, yerel spor turizmine katkıda bulunmak, Düzce’nin ev sahipliği yapacağı yerel/ulusal spor organizasyonları ile spor akademisinin faaliyetlerine yönelik işlemlerin yürütülmesi kapsamında işbirliğine gidilecek.

“AMACIMIZ, DÜZCE’Yİ SPOR ŞEHRİ YAPMAK”

Düzce’nin bir spor şehri olarak il genelinden başlayarak bölge ve tüm yurt geneline yayılacak bir yapılanmanın sağlanması adına hareket ettiklerini ifade eden Başkan Özlü, “Birçok ilkin öncüsü olarak hareket eden belediyemiz, spor konusunda da örnek projelere imza atıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana söylediğimiz gibi amacımız, Düzce’yi bir spor şehri yapmak. Bu konuda ortaya çıkarmak ve yetiştirmek için tüm imkanlarımızı seferber ederek, alt yapılarımızı hazırlıyoruz” dedi.

“GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURACAĞIZ”

Başkan Özlü, hayata geçirilecek olan işbirliği protokolüyle her bir kurumun kendi içinde yükümlülükleri olacağını belirterek, “Düzce için bir hayalimizi daha tüm paydaşları da işin içerisine katarak gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Belediye olarak malzeme, personel, reklam, ulaşım ve teknik manada yükümlülüklerimizi yerine getirirken, organizasyonların düzenlenmesi noktasında da elimizi taşın altına bir kez daha koyacağız. Üç kurumun birleşmesiyle spor akademisi çatısı altında altyapıya profesyonel manada çalışma başlatıyoruz. Spor Akademisi Başkanımız Sayın Muzaffer Leblebici'nin koordinasyonunda el birliği ile ilimizi bir spor şehrine dönüştürmek için hareket edeceğiz. Düzce her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor” şeklinde konuştu.

LEBLEBİCİ: PROFESYONEL BİR ÇALIŞMA BAŞLATIYORUZ

Spor Akademisi Başkanı Muzaffer Leblebici ise çıktıkları yolda kendilerine desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere Düzce Valisi Cevdet Atay’a teşekkür ederek, “Düzce spor noktasında büyük potansiyele sahip bir şehir. Biz bu potansiyeli alt yapı noktasında destekleyecek profesyonel bir çalışma başlatıyoruz. Amacımız, kuracağımız alt yapı sayesinde geleceğin başarılı ve milli sporcularını ilimize ve ülkemize kazandırmak. Rotamızı çizerek, yol haritamızı alt yapı üzerinden şekillendireceğiz. İçinde bulunduğumuz süreci de en iyi şekilde değerlendirerek, Düzce’yi gerçek manada bir spor şehri yapmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız