banner851

banner614

MÜRACAATLAR BAŞLADI

banner619

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından "Antrenör adaylarına müjdemiz var!" mesajıyla yeni projenin detaylarını içeren bir video paylaştı.

banner846
Spor 29.08.2020, 12:00 29.08.2020, 12:01
3333
banner844

Kasapoğlu, mesajında "Yeni antrenörlük eğitim programımızın 'temel eğitimleri' Anadolu Üniversitesi iş birliğinde uzaktan eğitimle başlıyor. Gençler, milli sporcular ve tüm sporseverler için yeni bir fırsat sunan programımız herkese açık." ifadelerini kullandı.

Yapılan anlaşmaya göre yeni sistem, temel ve uygulama eğitimi olarak iki aşamadan oluşuyor. Temel eğitim Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecek. Toplam 90 gün sürecek bu eğitimin başvuruları 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde e-devlet üzerinden yapılacak.

Bu eğitimde başarılı olan adaylar, ilgili federasyonların açacağı uygulama eğitimine katılacak. Adaylar, buradaki eğitim ve sınavdan başarılı olması durumunda antrenör belgelerini alabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada adaylar, eğitimle ilgili detaylı bilgiye ve başvuru şartlarına "sporegitim.gsb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek denildi.

Haber: Manşet Spor Servisi

Yorumlar (1)
vatandaş 10 ay önce
akp vatandaşa maddi bir şey veremiyoruz bari bol bol MÜJDE verin demiş.. müjde yalnız gazla olacak değil..
19°
parçalı bulutlu