banner851

banner614

NURETTİN ZAFER YERİNDE KALSIN

banner619

Düzce 18 Temmuz Stadyumu ve Nurettin Zafer Stadyumunun bulunduğu konumda stadyumların kaldırılarak 2. etap Millet Bahçesi projesinin yapımına başlanacağı Düzce Belediyesi tarafından duyurulmuştu. Düzceli sporseverler ve spor otoriteleri tarafından Nurettin Zafer Stadyumunun yıkılmayarak gerçekleştirilecek olan 2. etap Millet Bahçesi projesinin içinde yer alması isteniyor.

banner846
Spor 19.02.2021, 10:08 20.02.2021, 14:57
3353
NURETTİN ZAFER YERİNDE KALSIN
banner844

Düzce’nin merkezinde bulunan ve birçok Düzcelinin sportif faaliyetlerini sürdürdüğü Düzce 18 Temmuz Stadyumu ve Nurettin Zafer Stadyumunun bulunduğu alana Düzce Belediyesi’nin gerçekleştireceği projeler kapsamında 2. etap Millet Bahçesi projesinin yapılması planlanırken Düzceli birçok sporsever tarafından Nurettin Zafer Stadyumu’nun yıkılmayarak 2. etap Millet Bahçesinin içine konumlandırılması isteniyor.

Spor otoriteleri ise sporseverleri Trabzon’da bulunan Millet Bahçesini örnek vererek destekliyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, eski Hüseyin Avni Aker Stadı'nın olduğu bölgede yapımı süren Trabzon Millet Bahçesi'nde eskiden Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun bulunduğu bu alanın, Trabzon'un çok önemli bir merkezi olduğuna işaret ederek, şu ifadeleri kullanmıştı: "Herkesin hatıralarında yer alan bir yer. Trabzonlu ve belli bir yaşta olup da buraya gelmeyen insan yoktur. Hatıralara saygı göstermek adına Avni Aker'in ve Yavuz Selim'in bazı kısımlarının bu projede kendini hissettirmesi amaçlandı. Trabzon Millet Bahçesi'nin, diğer millet bahçelerinden farklı olarak biraz daha spor temalı olmasını istedik. Çünkü Trabzon bir spor şehri ve bu bölge uzun yıllar spor alanı olarak kullanıldı. Onun için buraya yaptığımız saha ile etrafındaki yürüme ve koşu parkurları amacımıza hizmet edecek."

Düzce ilinde bulunan 80 amatör takımın Nurettin Zafer Stadyumunun yıkılması ile birlikte antrenmanlarına nasıl devam edeceği akıllarda soru işareti olarak yer aldı. Yıkılan bu stadyumlarla birlikte amatör takımlara büyük darbe vurularak birçok gencin spordan soğutulabileceği düşünülüyor. Yapımı planlanan yeni Düzce 8181 Stadyumu’nun ise Şıralık bölgesine yapılacağı için bu mesafenin şehir merkezine uzaklığından dolayı birçok sporsever kesimin bu bölgeye ulaşım konusunda sıkıntı yaşayabileceği tahmin ediliyor. Amatör takımlar tarafından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye toplu şekilde seslenilerek Düzce’nin merkezinde bulunan Nurettin Zafer Stadyumunun yıkılmaması isteniyor.

Yorumlar (8)
düzceli 6 ay önce
bence yıkılsın yoksa bedava çay içip pasta yiyemeyiz
düzceli81 6 ay önce
Bence öncelik belediyenin borcunun acilen bitirilmesi yönünde borç bitsin
sts 6 ay önce
STADYUM YERİNDE KALSIN KİMSE DUKUNMASUN BU DOKU BOZULMASIN
DÜZCELİ 6 ay önce
MİLLET BAHÇELERİNDEN BİR TANESİNİN HER TÜRLÜ SPORUN YAPILA BİLECEĞİ ŞEKİLDE DÜZENLENMESİ ÇOK İYİ OLUR
TUNÇ 6 ay önce
8181 kisilik yeni stadyumun ; tarihi değeri bulunan şu andaki mevcut stadyumun yerine yapilması bence daha isabetli bir karar olacaktır...
büyük 6 ay önce
büyük şehirdekiler ne yapsın, bir ucundan bir ucuna 4 saatte gidilen istanbul gibi. Küçük düşününler daima küçük kalmayı hak eder. Gelişmeyi büyümeyi düşünmeyelim iki cadde üç sokak olarak kalsın bu şehir.
Vatandaş 6 ay önce
Şehrin içinde stadyum mu olur maalesef çok içeride kalmış trafik yoğunluğuna sebebiyet
emin akın ABAĞBA 6 ay önce
yıkılmasın millet bahcesi yanına yapılsın selamlar hayırlı cumalar başkanım