banner851

banner614

OLİMPİYAT İÇİN TARAMA YAPILACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan Güç Birliği Projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında Düzce'deki bütün okullar taranarak olimpiyatlara sporcu yetiştirilmesi hedefleniyor.

banner619
Spor 23.09.2013, 17:07
131
OLİMPİYAT İÇİN TARAMA YAPILACAK

OLİMPİYAT İÇİN TARAMA YAPILACAK

Güç Birliği projesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor. Olimpiyatlara sporcu yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında Düzce'deki bütün okullar antrenörlerin katılımı ile incelenecek ve uygun sporcular belirlenecek. Olimpiyatlara sporcu yetiştirmenin dışında, okullarda spor bilincini arttırma, sağlıklı bireyler yetiştirme ve spor alışkanlığını gençlere kazandırmayı da hedefleyen proje öncelikle merkezde belirlenen okullarda hayata geçirildi ve ilk taramalar Uzunmustafa İlköğretim okulunda gerçekleştirildi.
Antrenörler çocuklar için yetenek tespit istasyonları kurdu. Çocuklar spordaki yeteneklerine göre alanlara ayrılarak spora yönlendirilecek. Proje ile okul aile ve çocuk işbirliği sağlanarak okulların kulüpleşmesi sağlanacak ve sporcu sayısında büyük artış gerçekleşecek.
Sporcu keşfinin yapılarak olimpik alanda çalışmanın ilk adımı olan Güçler Birliği Projesi kapsamında her gün bir okul ziyaret edilecek ve sporcu taraması yapılacak.

Haber: M. YILMAZ

banner844
Yorumlar (0)