banner851

banner614

ÖZLÜ’YLE SPOR ŞAHLANIŞA GEÇTİ

Düzce’yi bir spor kenti yapmak için birçok alanda çalışmalara öncülük eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, liderliğinde spor yatırımları devam ediyor. Bir yandan da Düzce’nin turizmde hak ettiği yere gelmesi için mücadele eden Özlü’ye spor kamuoyundan ‘spor turizmi’ önerisi geldi.

banner619
Spor 03.06.2021, 14:50
1456
ÖZLÜ’YLE SPOR ŞAHLANIŞA GEÇTİ

Düzce’yi her alanda hak ettiği değere kavuşturmak için projeler üreterek hayata geçiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’yi bir spor kenti yapmak için çeşitli projelerini de bir bir hayata geçiriyor.

Göreve geldiği andan itibaren Düzcespor ile yakından ilgilenen Özlü, Düzcespor'un mali yapısının iyileştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için belediye liderliğinde şirketleşme sürecini başlattı. Düzce ölçeğindeki bütün illere örnek olacak türde bir yapılanma hazırlayan Özlü, bu çalışmayı tüm spor camiasına armağan etti.

Düzce’ye modern bir spor kompleksi kazandırmak için de çeşitli projeler üzerinde çalışan Özlü başkanlığındaki belediye Şıralık’a inşa edilecek olan 8181 Stadyumu ile amatör kulüplerin maçlarını oynayabileceği ve Düzcespor’u yedek stadyumu olacak yatırım için de düğmeye bastı.

Sporun ve sporcunun yanında olduğunu her platformda dile getiren ve maddi manevi destekleyerek Düzce’nin spor şehri olması yolunda önemli adımlar atan Başkan Özlü, "Düzce’miz için üzerinde titizlikte durduğumuz Şıralık Spor Kampüsün de çalışmalarımız hızla ilerliyor. Spora destek olmaya devam ediyoruz. Sporun ve sporcunun daima yanındayız.” dedi.

DÜZCE DÜNYADA PARMAKLA GÖSTERİLİR

Turizm alanında da öncülük ettiği çalışmalarla Düzce’nin turistik potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışan Başkan Özlü’ye günümüzde artık büyük önem taşıyan ‘spor turizmi’ önerisi geldi. Son yıllarda yapılan yatırımlarla spor kulüplerinin kamp üssü haline gelen Afyonkarahisar ili, göz kamaştıran sahaları ve kamp tesisleriyle göz kamaştırıyor. Her yıl binlerce futbolcunun kamp yaptığı kent hem tanıtımını yapıyor hem de turizm geliri elde ediyor.

Düzce’nin Topuk Yaylası’na inşa edilen Fenerbahçe Spor Kulübü Tesisleri’yle ülke genelinde nasıl bir ivme yakaladığı görülürken doğası ve coğrafi yapısıyla her türlü spora elverişli olan Düzce’nin yapılacak yatırımlarla sadece Türkiye’de değil dünya çapında bir spor kulüpleri için kamp merkezi olabileceği belirtiliyor.

Spor konusunda yıllarca yatırımların sınırlı kaldığı Düzce merkezde yakın zamanda Millet Bahçesi 2. Etabı inşaatı için yıkılacak olan 18 Temmuz Stadyumu ve Nurettin Zafer Stadı ile Şıralık’taki 2 No’lu Saha bulunuyor. Spor kamuoyu Düzce’ye hem sporda hem de turizmde seviye atlatacak olan projelerle Düzceliler’in de yeni spor alanlarına kavuşacağına vurgu yapıyor.

SEMT SAHALARI DÜZCE’YE KAZANDIRIR

Öte yandan birçok kentte bulunan semt sahalarının eksikliğinin de iyiden iyiye hissedildiği Düzce’de sporcu yetişmez hale geldi. Düzce’de her gün yeni bir inşaata başlanırken spor mahalle ve semtlerde yapılacak olan spor tesisleriyle hem gençler zararlı alışkanlıklardan kurtulacak hem de Düzce’yi hem ülkede hem de dünyada başarıyla temsil edecek olan yeni sporcuların önü açılacak. Bu konunun da Başkan Özlü’nün gündeminde olduğu öğrenilirken uzmanlar sporun hem bedensel hem de ruhsal önemine vurgu yapıyor.

banner844
Yorumlar (18)
saskın 4 ay önce
Gerçekten utanç verici
METEHAN 4 ay önce
FİLM PLATOSUNDAN MİMAR SİNAN CD.SİNDEKİ GÖSTERİŞLİ OTELE KADAR YÜRÜYÜŞ YOLU YAPACAK BAŞKAN NERDE...
MEHMET 4 ay önce
Yorumlara bakıyorum.Biz toplum olarak her şeyi böyle siyasi taraftarlıkla değerlendirdiğimiz sürece bir arpa boyu yol alamayacagız.Benim taraf bir şey yapıyorsa iyi ; karşı taraf yapıyorsa ne yapıyorsa yapsın kötü...Bu bakış açısıyla bir yere varamazsınız.
Şehir sevdalısı 4 ay önce
önce spor merkezlerini (Stadyum vs)yaparsın ve sonra yıkarsınız.Yoksa deprem oldu. 20 senede tribünleri yapamadınız.
Kazım Karabekir 4 ay önce
Bakıyorum da herkez olmuş Kazım Karabekir aynı ben :)
Birisi 4 ay önce
Ha ha Haa. Sormayın. Bir gülesim geldi. Adam bildiğin spor düşmanı. Neymiş Düzce'yi spor turizminin öncüsü yapacakmış. Mış, mış, mış.
Vatandaş 4 ay önce
Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Düzcede insanlar yürüyüş, koşu yapacak yer bulamayıp stada gidiyorlar. Spordan anladığınız futboldan başka bir şey değil. İnsanların aklıyla alay etmeyin. Biz başka illerin durumunu biliyoruz. Bizi saf yerine koymayın
CELİL 4 ay önce
BAŞKANIMIZ DÜZCE BELEDİYESPOR BÜNYESİNDEKİ KULÜPLERİ KAPATARAK BİR DÜNYA MARKASI OLMA ÇALIŞMALARINA İLK GÜNDEN BAŞLAMIŞTI ZATEN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın