banner851

banner614

Play-Off'da Yaylaspor önde

2. Amatör Ligi play-off maçlarında takımlar ilk maçlarını yaptı. Oynanan karşılaşmalarda Yaylaspor ile Kuyudüzüspor karşı karşıya geldi.

banner619
Spor 09.06.2009, 19:31
207
Play-Off'da Yaylaspor önde

2. Amatör Lig play-off maçlarında takımlar ilk maçlarını yaptı. Oynanan karşılaşmalarda Yaylaspor ile Kuyudüzüspor karşı karşıya geldi.Yaylaspor maçın sonlarına doğru attığı gol ile 2-1 kazandı. Play-offa galibiyet ile başlayan Yaylaspor moral buldu. Maçta başarılı kurtarışlar yaparak takımın galip gelmesinde etken olan isimlerden biri de kaleci Ferdi Yıldız'dı. Kaleci Ferdi, maçlarda çok gol kaçırdıklarını söylerken, arkadaşlarının iyi mücadele ettiğini, defans ağırlıklı oynadılarsa da yapılan ortayla golü bulduklarını belirtti.Maçta 1-1 olunca rakip takımın bulduğu golün motivasyonu ile daha çok üzerlerine geldiğini anlatan Ferdi, kendilerinin ise oyun disiplininden kopmadığını, üst üste ataklar yaparak ikinci golü bulduklarını ifade etti.

Ferdi, “Golü bulduktan sonra rakibimiz baskı yaptı , kart göstermek için ellerinden geleni yaptılar. Maç bittiğinde mutlu sona biz ulaştık. Bu galibiyete çok sevindik ve daha moral bularak 5 te 5 yapmak istiyoruz. Maçlarda arkadaşlarımın morali bozulmuyor. Önde olduğumuz zaman bile skoru 0-0 kabul ediyoruz. İnandığımız zaman maçları alıyoruz.” diyerek, Grup'ta ilk maçlarını Suncukspor ile oynadıklarını ve bu maçı alabilecek düzeyde olduklarını söyledi. Hakemin Suncukspor karşılaşmasında verdiği kararların etkili oluğunu belirten Ferdi, ikinci penaltının kendisine göre penaltı olmadığını iddia etti. Ferdi, “ Hacıyakupspor maçında ise golü erken bulduk. İkinci ayrı firikikten şanslı bir gol attık. O maçta ceza aldım ve üç maç oynamadım. Maçın atmosferinde oyuncu bazen kendisini tutamıyor ve futbolda istenmeyen şeyler oluyor. Kuyudüzüspor maçında karşılaşma öncesi maçı almak zorunda olduğumuzu konuştuk ve yenemiyorsan yenilme şeklinde hareket ettik. Rakiplerimizi yendikten sonra, hocamız tebrik ederek galip gelmenin güzel olduğunu söyledi.” dedi. Rakiplerini asla küçümsemediklerini vurgulayan Kaleci Ferdi ,kendilerini nasıl görüyorlarsa karşı tarafı da öyle gördüklerini açıkladı. Her maça yenmek için çıktıklarını değinen Kaleci Ferdi, haftada 2 idman yaptıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)