banner851

banner614

PROFESYONEL ÇIKARLAR İÇİN AMATÖR LİGLER KURBAN EDİLDİ

banner619

Bölgesel Amatör Lig teknik direktörü Hüseyin Aydoğan, liglerin ertelenme kararını “Maalesef profesyonel çıkarlar için amatör ligler kurban edilmiştir” diyerek değerlendirdi.

banner846
Spor 15.04.2021, 11:12 15.04.2021, 12:09
776
PROFESYONEL ÇIKARLAR İÇİN AMATÖR LİGLER KURBAN EDİLDİ
banner844

Hüseyin Aydoğan yaptığı açıklamada “Geçen sezon pandemi sebebiyle BAL durdurulunca önce grup liderleri 3. Lig’e alındı, yani 11 takım. Ancak daha sonra her zaman olduğu gibi futbolun içine siyaset girince birinci sıradaki takım ile 3 puan aralığındaki 9 takım daha 3. Lig’e dahil edilip toplamda 20 takım 3. Lig’e alınınca grup sayısı 3. Lig’de dörde yükseldi. Asıl sorunda buradan çıktı. Çünkü 3. Lig’in gelirleri bölüneceği için hatırlarsınız 3. Lig Kulüpler Birliği bu duruma karşı çıktı ve açıklama yaptılar. Gelinen noktada ise 3. Lig’de bu kadar fazla takımın olması kanımca federasyon tarafından hem kontrolü hem de maliyeti açısından sakıncalı görülüyor. Bu sezon 3. Lig’de her gruptan dört takım bir alt lige düşürülüyor. Yani 16 takım BAL’a düşecek. Demek oluyor ki aşağıdan da takım çıkmayacağını düşünürsek 3. Lig önümüzdeki sezon 17 takımla tekrar 3 grupta oynanacak” diye konuştu.

"3. Lig'in dengesi bozuldu"
Tecrübeli teknik adam Aydoğan, 3. Lig’in dengesinin bozulduğunu belirterek değerlendirmesini şu şekilde noktaladı: “Düşüncem o dur ki 3. Lig’in dengesi bozulmuştur ve bu dengenin yeniden oluşturulması için böyle bir oyalama ve öteleme yoluna gidilmiştir. Sözün özü maalesef Türk futbolunun kaynağı olması gereken alt ligler bu duruma kurban edilmiştir. Nasıl bir virüs ki bu lig seçiyor, branş seçiyor ve amatör futbola sempati duyuyor! Ayrıca ucu açık ‘mayıs sonu oynatabiliriz’ denilen takvime kadar bu takımlar antrenman yapmayacak mı? Hazırlık maçı oynamayacak mı? Virüs bu durumda teğet mi geçecek, bulaşmayacak mı? Nacizane tavsiyem şimdiden doğru ve düzgün bir sistem hazırlansın tedbirler alınsın, ihtimaller üzerine planlar oluşturulsun ki önümüzdeki sezonu da kaybetmeyelim.”

Aydoğan ayrıca “Oynatılacak yeni sezonda maç kadroları yirmi kişiye çıkarılmalı ve ayrıca oyuncu değişikliği mutlaka en az beş kişi olarak güncellenmeli dedi.

Yorumlar (1)
Kazım Karabekir 2 ay önce
Yavrum benim resimde ki takımın aseletine bakarmısın ÖLÜMÜNE BEYKÖYSPOR 82
23°
kapalı