banner851

banner955

RAKİBİNİ YENERSE ÇİN’DEKİ OLİMPİYATLARDA MİLLİ FORMAYI GİYECEK

25-28 Mart tarihleri arasında Hatay’da yapılan Üniversiteler arası Taekwondo Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi Hatice Kolçak, Konya Selçuk Üniversitesinde 18 Nisan’da yapılacak olan Milli Takım seçmelerine katılacak. Bu seçmelerde Hatay’da final maçında yendiği rakibi olan Saliha Küçüksolak ile maç yapacak. Hatice Kolçak bu seçme maçında bir kez daha galip gelirse, 26 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında Çin’in Chengdu kentindeki Dünya Üniversite Yaz Oyunlarına katılma hakkını elde edecek.

Spor 09.04.2022, 14:58
583
RAKİBİNİ YENERSE ÇİN’DEKİ OLİMPİYATLARDA MİLLİ FORMAYI GİYECEK

25-28 Mart tarihlerinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler arası Taekwondo Şampiyonasında 53 kiloda, Türkiye şampiyonu olan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Hatice Kolçak, 18 Nisan’da Konya Selçuk Üniversitesi Spor Salonunda yapılacak olan Milli Takım seçme kampına katılacak. 

Hatice Kolçak bu seçmelerde, Hatay’daki şampiyona finalinde yendiği Saliha Küçüksolak ile bir maç daha yapacak. Hatice Kolçak bu maçı da kazanırsa, Çin’in Chengdu kentinde 26 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Üniversite Yaz Oyunları Taekwondo Şampiyonasında Milli Formayı giymeyi hak edecek.

 BAŞARILI SPORCU HATİCE KOLÇAK, SEÇMELERE HAZIRLANIYOR

Düzce Üniversitesi öğrencisi ve Düzce Mert Asya Gençlik Spor Kulübü sporcusu da olan 21 yaşındaki Hatice Kolçak, Konya Selçuk Üniversitesinde 18 Nisan’da yapılacak olan Üniversite Sporları Federasyonu seçme kampındaki maça hazırlıklarını günler öncesinden antrenörü Hakan Şengönül nezaretinde devam ediyor.

Düzceli olan başarılı Taekwondo sporcusu Hatice Kolçak Hatay’da tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olmuş ve ilimize bir gurur yaşatmıştı. Hatice Kolçak aldığı bu şampiyonlukla ayrıca Taekwondo sporunda Düzce Üniversitesine ilk defa bu spor dalında madalya getirmişti.

Haber: Harun Can ŞERBETÇİ

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız