banner851

banner614

SAKARYASPOR MAÇI İPTAL OLDU

Yeni sezon öncesi ikinci çalışma dönemini Düzce Şıralık’taki kendi tesislerinde tamamlayan ve bir de hazırlık maçı yaptıktan sonra izne ayrılan Düzcespor, bugün saat 16.00’da üçüncü kampını geçireceği Bolu Termal tesislerine hareket etti. Şampiyonluk hedefiyle hazırlıklarına devam edecek kırmızı-lacivertliler burada 3 de hazırlık maçı yapacak.

banner619
Spor 06.08.2021, 18:04 06.08.2021, 18:26
978

2021-2022 futbol sezonunda 3. Lig. 2. Grup’ta şampiyonluk hedefiyle yola çıkan ve yapmış olduğu 17 yeni transfer, 6 iç transferle kadrosunu güçlendirerek ikinci çalışma dönemini Şıralık’ta, Teknik Direktör Yavuz İncedal ve yardımcıları nezaretinde tamamlayan Düzcespor’da izinler sona erdi. Düzcespor,  bu gün toplanarak 11 gün süreceği öğrenilen üçüncü kamp dönemi için saat 16.00’da  Şıralık’taki tesislerinden kafile halinde  Bolu Termal tesislerine hareket etti.

SAKARYA MAÇI İPTAL, 3. MAÇ TARSUS İ.Y. İLE OYNANACAK

Düzcespor’da daha önceden belirtilen Sakaryaspor ile yapılacağı belirtilen sezon açılış maçının iptal olduğu ifade edildi. Bu maçın iptal oluş nedenin her iki takımın çalışma ve kamp dönem programına uymamasından kaynaklandığı öğrenildi. Düzcespor, Bolu Termal’deki kamp döneminde 8 Ağustos Pazar günü Urfa Karaköprüspor ile 11 Ağustos Çarşamba günü Somaspor ile ve tarihi önümüzdeki hafta belli olacak dördüncü hazırlık maçını da 2. Lig beyaz gurupta yer alan Tarsus İdmanyurdu ile oynayacak.

“2 KAMP DÖNEMİMİZ ÇOK İYİYDİ”

Düzcespor Teknik Direktörü Yavuz İncedal, kamp dönemi için yola çıkmadan önce Öncü mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Tecrübeli teknik adam İncedal, Öncü TV’nin “Kamp çalışmalarınız nasıl gidiyor sorusuna?”, “Sezon başı planlamalarımız 3 etaplıydı. Çünkü şartlar bayram araya girince böyle şekillendi. İlk iki etabı güzel geçirdik, çalışmalarımızla, çocukların birbirini tanımalarıyla kaynaşmalarıyla geçti. Üçüncü etap kamplar genelde taktik teknik ve oyuncularımızın hazırlık maçlarında diğer müsabakalara hazırlanmaları için yapılacak. İnşallah orada da sakatsız sorunsuz ve bol bol hazırlık maçı yaparak geçirmemiz nasip olur. Çünkü şu anda orada anlaştığımız üç takım var hazırlık maçı için, bunlardan biri Şanlıurfa ekibi Karaköprüspor, Manisa ekibi Somaspor ve Mersin ekibi Tarsus İdmanyurduspor ile oynayacağız. Eğer bu arada bir takım daha bulabilirsek dördüncü maçı da yapmak istiyoruz.” dedi.

“LİGDE AĞIRLIĞINI KOYAN BİR TAKIM OLACAĞIZ”

Futbolcularının çok istekli olduğunu kaydeden İncedal, “Kamp havamız güzel ilk iki etabı değerlendirecek olursak daha çok takımın kaynaşması adına takımın bütünleşmesi adına ve fiziksel kaliteyi biraz daha geliştirmek için çalışmalarımız oldu. Bunda da doğru yolda olduğumuzu gördük. Futbolcularımızın çalışma istekleri üst seviyede, ne kadar yepyeni bir takım kurduysak da alışma süreçleri her gün daha da artıyor. Çalışmalarda futbolcularım çok istekliler. Buraya niçin neden geldiklerinin farkındalar. Tabii ki yeni takımların hemen takım olmaları kolay değil. Ben geldiğimde de söyledim, Düzcespor’un olduğu her yerde her zaman bir hedef vardır. Eğer bu takımı bu oyuncuları sabırla, destekle, gösterecekleri sevgiyle karşılarlarsa inanın bu takım ligde ağırlığını koyan, hedefin içerisinde olan bir takım olacak.” cevabını verdi.

İncedal, “Kamp dönemi kaç gün?” şeklindeki sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Kamp dönemini 10-11 gün arası olarak düşünüyoruz. Bu neden 10-11, belki son gün bir özel maç daha olursa, anlaşabilirsek onun için bir gün daha ekleyebiliriz.”

“EYLÜL’ÜN5-6’SINA KADAR TRANSFER YAPMA HAKKIMIZ VAR”

Transfer devam edecek mi sorusuna da yanıt veren İncedal, “Bu ikinci etaptan sonraki ara transferde Serikspor’dan genç bir kardeşimizi sol bek olarak Emre Bekir’i aldık. Yine orta sahaya takviye oyuncu olarak Hacattepe’ de oynayan Muhammet Ali Barutçuyu kadromuza dahil ettik. Tabii ki Eylülün 5-6’sına kadar transfer hakkımız var. Bu iki transferi takımımıza kazandıran yönetimimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Harun Can Şerbetçi.

banner844
Yorumlar (2)
TUNÇ 2 ay önce
Yavuz hocam 3.ligde ağırlığını koymak ne...Şampiyon olacagız desene...Düzcespor 70 li yıllarda bugünkü süper ligin defalarca kapısından dönmüş ve harika futbol oynayan bir takımdı...Neredeyse 50 yıl geçmiş biz hala daha amatör kümenin bir üstünde oynuyoruz...
Taraftar 2 ay önce
Hocam santrfor ve forvet lazım çilek transfer bekliyoruz ama manavdan almayalım çileği