banner851

banner614

ŞAMPİYON ÇIKMAYACAK

banner619

Türkiye basketbol federasyonu ve Voleybol federasyonu yaptığı açıklamada 2019-2020 sezonunun bittiğini ligleri bu şekilde onaylayacaklarını belirttiler.

banner846
Spor 12.05.2020, 12:57
1909
ŞAMPİYON ÇIKMAYACAK
banner844

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. Federasyon ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlikle mücadelede devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde, Türkiye Basketbol Federasyonu da üzerine düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle üstlenmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, bu hassas duruma ilişkin tüm senaryolar değerlendirilirken, başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerimizin de görüşleri alınmıştır.

Oluşan gerekçelerle, yaşanan belirsizliğin liglerimize daha fazla zarar vermemesi adına Federasyon Yönetim Kurulumuz bugün toplanmış ve ilgili konuları görüşmüştür.

Türk basketbolunun geleceğini gözeterek, sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla alınan ve lig organizasyonlarının sorunsuz başlaması adına önem arz eden kararlar şu şekildedir;

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.
2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.
4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.
5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır dedi.

Yorumlar (2)
İbrahim 1 yıl önce
Mükemmel olur.3.ligte 3 grup var. Böylece 2.ligte 3.grup olmuş olur.Vilayet takımı olarak en azından 2.lig te yerimizi almış oluruz.hadi hayırlısı olur inşAllah
adamın teki 1 yıl önce
Haberleri karıştırdın kardeş, o haber başka sayfada.
16°
az bulutlu