banner851

banner614

ŞARTLARI YERİNE GETİRMEYENLER MAÇLARA ALINMAYACAK

2021-2022 futbol sezonunda, BAL’da oynayacak olan takımlar ile amatör liglerde yer alacak takımlara da aşı kartı zorunluluğu getirildi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından sağlık kuralları yönetmenliği açıklandı. Tüm amatör liglerde en az ki doz aşı veya PCR testi yaptırma mecburiyeti getirildi. Bu kurallara uymayanlar müsabaka listesine yazılamayacak. Bu kurallara sadece futbolcular, teknik adamlar değil, yöneticilerinde dâhil olacak.

banner619
Spor 22.09.2021, 10:23
256
ŞARTLARI YERİNE GETİRMEYENLER MAÇLARA ALINMAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu, ekim ayında başlayacağı daha önceden açıklanan Bölgesel Amatör Lig ile 2. amatör küme ile birleştirilerek oynanacak olan 1. amatör küme ve U18- U16 liglerine aşı kartı mecburiyeti zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, BAL’da oynayacak olan Çilimlispor ve Beyköyspor dahil, tüm amatör takımlara gönderdiği mesajda, bu konuda şu uyarıyı yaptı: “Türkiye Futbol Federasyonu amatör liglerde uygulanacak sağlık kurallarını açıklamıştır. Buna göre, BAL, 1.Amatör Lig ile U18- U16 liglerinde aşı kartı veya müsabakadan 48 saat önce yaptırılmış PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Bu zorunluluğa, sahaya girecek olan antrenör ve yöneticilerde dahildir. Aşı kartı alabilmek için en iki doz aşı gerekmektedir. Aşı kartı veya PCR testi sonucu getirmeyen hiçbir futbolcu, teknik adam ve yönetici maç listesine yazılamayacaktır.”

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (0)