banner614

SAVAŞ BULUT KORE’DE ÜST TURA YÜKSELDİ

banner619

İlimiz bilardo sporcusu Savaş Bulut, Kore’de ülkemizi temsil ediyor.

banner846
Spor 06.07.2020, 11:15 07.07.2020, 10:24
1227
SAVAŞ BULUT KORE’DE ÜST TURA YÜKSELDİ
banner844

19 Haziran'da 2020 tarihinde Kore' ye ulaşan ilimiz ve ülkemiz bilardocusu Savaş Bulut, 14 günlük karantina sürecini 3 Temmuz günü tamamlayarak bugün Kore’de başlayan PBA Tour müsabakalarında ilk turu kayıpsız geçti.

Usta Bilardocu Savaş Bulut, "Karantina sürecinde dinlendim. Aslında benim için çok sıkıcı olmadı. Ben çünkü bulunduğum ortamlardan hayatım boyunca şikâyetçi olmadım. Hayatımızda zor anlar mutlaka olacaktır. Yaşadığımız olaylar karşısında olumlu kalmak her zaman doğru bir tutumdur diye düşünüyorum. Kitap okuyarak, dinlenerek geçirdim bu süreci. Sanırım pandemi sürecinde uluslararası bir organizasyon için yurt dışına çıkan ilk sporcular bizleriz. Hatta son ana kadar gelebileceğimizden emin değildik. Umuyorum güzel bir turnuva olur. Bizlerde topraklarında 721 askerimizin şehit düştüğü bu kardeş ülkede hem kültürümüzü en iyi şekilde temsil eder hem de başarılı oluruz. Buradan cennet vatanımıza kucak dolu sevgiler." dedi.

PBA Tour, Kore’de düzenleniyor ve bilardo sporunu profesyonel hale getirmek adına önemli adımlar atıyor. Maçlar Kore’de ve dünyada ilgi ile takip ediliyor. Savaş Bulut ilk turda çok iyi maç çıkararak Kore’den JY Park, DS Choi ve JH Choi’yi geride bıraktı ve üst tura yükseldi.

Yorumlar (2)
ibrahim ethem nur 12 ay önce
işte bu,helal olsun. düzce işte böyle temsil edilir.
Osman KESEN 12 ay önce
Tebrik Ederim. İnşAllah Şampiyon olursunuz.
13°
kapalı